Уряд Японії бореться з трудоголізмом Автор: Lesly · Опубліковано: 22.03.2010 17:59 · Розділ: Події у світі

Японські урядовці вирішили більш не заохочувати трудоголізм. Треба сказати, що зараз в Країні вранішнього сонця переважна більшість людей працює понаднормово, а брати повну відпустку, яка триває всього 18 днів, вважається поганим тоном.

Японці відпочивають в середньому 8,5 відпускних днів на рік, що навіть менше від половини встановленої державою відпустки. Відпочивати довше вони навіть не думають: перед колегами незручно. Взяти повну відпустку тут вважається зухвалим порушенням негласного табу.

Така заповзятість на роботі призводить до негативних наслідків для здоров’я. В країні вже навіть діють спеціальні клініки для трудоголіків. За офіційними статистичними даними, щороку внаслідок постійних перенавантажень вмирає не менше 500 чоловік. За неофіційною інформацією, кількість жертв понаднормової праці перевищує 10 тисяч осіб на рік.

Надмірна заповзятість на роботі призводить до негативних наслідків для здоров’я. Фото взято з сайту wordpress.com
Надмірна заповзятість на роботі призводить до негативних наслідків для здоров’я. Фото взято з сайту wordpress.com

Однак, саме таким чином тут можна отримати бажану надбавку до зарплати і прискорити кар'єрний ріст. У деяких організаціях вже почали діяти обмеження на понаднормову працю, але заборонити людям не ходити у відпустку влада поки не може.

Співробітник приватної компанії Акіра Ямагуті розповідає: "Теоретично у нашій компанії відпустку можна брати на 8 - 12 днів, але цим ніхто не користується. Адже, коли ти йдеш надовго, то роботи стає більше. Хоча я не виключаю, що заходи уряду допоможуть змінити загальне ставлення до цього питання ".

Прийнята урядом програма, за задумом, повинна позбавити японців від тягаря особистої відповідальності за тривалі відпустки, а також заохотити користувалися правом на законний відпочинок без докорів сумління. У програмі заохочення відпусток влада країни безпосередньо звертається до адміністрації компаній з проханням не дозволяти працівникам надриватися на роботі.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу