Перехід на літній час підриває здоров’я Автор: Lesly · Опубліковано: 22.03.2010 14:37 · Розділ: Цікаві факти

Експериментувати з переведенням стрілок годинника розпочали ще в минулому столітті. Тоді такі заходи були продиктовані необхідністю економити на виробництві свічок, що їх сто років назад спалювали у величезних кількостях. А з початком електричної ери економити почали електроенергію. Однак сьогодні, стверджують експерти, на освітлення припадає зовсім незначна частка від спожитих енергоресурсів, а тому й користі від переходу на літній час немає.

А ось медики застерігають, що від таких "ігор з часом" в першу чергу суттєво підривається здоров’я населення, про що красномовно свідчить навіть те, що з переходом на літній час працездатність людей знижується на десять відсотків. Внаслідок таких експериментів регулярно порушується режим сну, від чого найбільше страждають діти. Крім того, в перші п'ять діб після переведення стрілок годинника на 11 відсотків збільшується кількість викликів "швидкої допомоги" до хворих на серцево-судинні захворювання.

Перехід на літній час суттєво підриває здоров’я людини. Фото взято з сайту sleepzine.com
Перехід на літній час суттєво підриває здоров’я людини. Фото взято з сайту sleepzine.com

Вчені стверджують, що така різниця в режимах літнього та зимового періоду змушує людей протягом півроку вставати на годину раніше і призводить до не менш неприродного ритму праці всі осінньо-зимові місяці. Такі різкі "переходи" не тільки підвищують рівні захворюваності, але й ведуть до зростання кількості дорожньо-транспортних пригод.

Сьогодні традиція переходити на літній час практикується в близько 110 країнах. Однак, чимало держав від такої практики поступово відмовляються. Зокрема це стосується Естонії, Узбекистану, Таджикистану, Туркменії, Казахстану, Китаю та Сингапуру. А, от практичні японці взагалі ніколи не переводили стрілок.

Джерела: vox.com.ua, nolimitz.ru


Інші новини розділу