Скільки треба спати в підлітковому віці? Автор: Lesly · Опубліковано: 22.03.2010 13:31 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники встановили, що підліткам, як і дітям потрібно спати трохи більше ніж дорослим. Так, нормою для підлітків є 9 годин повноцінного сну, тоді як 8 годин - це критичний мінімум.

Зокрема, в ході дослідження було встановлено, що недосипання завдає шкоди не тільки фізичному здоров'ю підлітків, а й психічному, викликаючи схильність до проявів агресії, вживання наркотиків та раннього статевого життя.

Насторожують і дані про те, що у віці від 10 до 24 років три з чотирьох смертей виникають внаслідок автомобільна катастроф, самогубств, вбивств та нещасних випадків. Фахівці переконані, що такі ризики у більшості випадків можуть бути пов’язані з безсонням, і ці трагедії можна попередити, якщо підлітки будуть висипатися.

В більшості випадків причина підліткового недосипання – комп’ютер. Фото взято з сайту robertkennedy3.com
В більшості випадків причина підліткового недосипання – комп’ютер. Фото взято з сайту robertkennedy3.com

Крім того, при недосипанні у підлітків погіршується успішність у навчанні, їм важко спілкуватися з оточуючими. Результати інших досліджень свідчать про те, що з часом в людей, які хронічно не висипаються, починаються проблеми із надмірною вагою, а також виникають ризики розвитку важких захворювань.

За результатами опитування, більшість школярів і студентів сплять менше 8 годин на добу. Майже 30% відпочивають 7 годин, 22% респондентів - 6 годин, 10% - 5 годин, а 5% - не більше 4 години. Звісно, деякі студенти змушені суміщати навчання з роботою і тому не мають часу на нормальний відпочинок. Однак, в більшості випадків, переконані науковці, причина більш банальна – комп’ютер.

І це не просто пристрасть до комп’ютерних ігор, які забирають час. Спеціалісти стверджують, що випромінювання екрана здатне викликати безсоння, порушуючи природні біоритми. Зокрема, це стосується синього світла від комп'ютера. Тому вчені пропонують при роботі за комп’ютером вдягати жовті окуляри, які блокують сині хвилі. В такому випадку, навіть після цілого вечора, проведеного перед монітором, безсоння не дошкулятиме вам.

Джерело: nm2000.kz


Інші новини розділу