Карієс – хвороба достатку Автор: Lesly · Опубліковано: 22.03.2010 12:25 · Розділ: Краса і здоров'я

Сьогодні науці достеменно відомо, що карієсом у всі часи страждали багато людей. Однак, у нас час ситуація стала справді критичною: за даними статистики, 99 відсотків усіх жителів нашої планети страждає від карієсу, а в деяких країнах цей показник сягає всіх 100 відсотків.

Такі дані здивували не тільки пацієнтів, але й лікарів, які у своїй практиці бачили немало. Цікаво й те, що до одного відсотка людей, які не знають, що таке карієс, відносяться представники таких національностей, як ескімоси і всі представники племені гунзу, які населяють південні райони гірської системи Памір, що на знаходиться на території Таджикистану. Цілком ймовірно, що це поширене захворювання не зачепило їх, оскільки вони ніколи не вживали солодкого.

Сьогодні всі прагнуть похвалитися білосніжною посмішкою, що може забезпечити дружба із зубною щіткою та правильне харчування. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Сьогодні всі прагнуть похвалитися білосніжною посмішкою, що може забезпечити дружба із зубною щіткою та правильне харчування. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Треба сказати, що колись карієс вважався ознакою належності до вищих класів, а мати здорові зуби було просто не пристойно. Тому бідні люди, яким солодощі були не по кишені, були змушені ховати свою білосніжну посмішку від сторонніх очей. Незважаючи на те, що знать часто відвідувала зубних лікарів, у більшості з них зуби випадали у ранньому віці.

На щастя, такі тенденції моди вже не актуальні і сьогодні всі прагнуть похвалитися білосніжною посмішкою, що може забезпечити дружба із зубною щіткою та правильне харчування. Наприклад, дослідники переконують, що люди, які відмовляються від сніданку у два рази більш схильні до розвитку карієсу. Якщо ви маєте звичку снідати бутербродами з чаєм, такий сніданок медики радять замінити фруктами. Звісно, найкраще вранці споживати зернові та молочні продукти, що допоможуть не тільки зберегти здоров’я зубів, але й травної системи в цілому.

Джерело: ayzdorov.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.