Накопичене повітря перетворять в енергію Автор: Andriy · Опубліковано: 22.03.2010 11:22 · Розділ: Нові технології

Вітрові турбіни відіграли важливу роль у розвитку поновлюваних джерел енергії, але майбутнє вітроенергетики, можливо, розташоване під землею. При використанні пневмоакумулюючих енергетичних установок, повітря закачується у великі підземні споруди, де воно може бути використане пізніше для постачання накопиченої енергії.

У нічний час компресори використовують відносно дешеву електрику, щоб закачати в підземний резервуар запас повітря, який буде використаний вдень. Фото взято з сайту popmech.ru
У нічний час компресори використовують відносно дешеву електрику, щоб закачати в підземний резервуар запас повітря, який буде використаний вдень. Фото взято з сайту popmech.ru

Електрика найдешевша в середині ночі, і за допомогою повітряних компресорів повітря може бути закачано в печеру або резервуар під тиском 55 атмосфер. Вдень, коли електрика дорожча, стиснене повітря нагрівається за допомогою того тепла, що було вивільнено і запасено в процесі компресії, і потім використовується як додаткове джерело енергії для турбіни.

Пневмоакумулююча енергетична установка - відносно малоефективна, що ж стосується вартості, то вона становить 1000 $ на кіловат (для порівняння, сховища на свинцево-окисних акумуляторах обходяться в 3000 $).

Зараз у процесі реалізації декілька проектів пневмоакумулюючих енергетичних установок, що ведуться на дотації уряду:

- Електрогазова компанія штату Нью-Йорк в даний час працює над проектом, який припускає зберігання стисненого повітря в соляній печері в північній частині штату.

- Тихоокеанська електрогазова компанія займається пневмоакумулюючими енергоустановками на 300 МВт в окрузі Керн, Каліфорнія.

Учені з інституту з дослідження електроенергії визначили, що на 80% території США є геологічні утворення, придатні для спорудження пневмоакумулюючих енергетичних установок. Також було встановлено, що одна установка потужністю 300 МВт потребує наявність сховища на 620 тисяч кубічних метрів, якого вистачить на 8 годин електропостачання.

На території США можуть бути побудовані сотні таких установок. Вони відносно недорогі і здатні перетворити поновлювані джерела енергії, що працюють нерегулярно, наприклад, вітер, у більш надійні.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.