Трасуючі сперматозоїди Автор: Andriy · Опубліковано: 22.03.2010 10:49 · Розділ: Наука

Дослідники з Сіракузького університету (Syracuse University), США, створили генетично модифікованих плодових мушок, у яких сперма світиться зеленим або червоним кольором, повідомляє BBC News. Сперма, що світиться, дозволить вченим спостерігати за невидимими процесами, що відбуваються з сім'ям всередині організму самки. Фахівці також сподіваються, що завдяки їх відкриттю наука отримає нові відомості про репродуктивну біологію людини і потенційно вирішить проблему людської фертильності.

У природі моногамія вкрай рідкісна. І якщо самка будь-якого виду злучається з більш ніж одним партнером, між сперматозоїдами потенційних батьків розпалюється справжня битва за право запліднити яйцеклітину. Вчені вважають цей тип статевого відбору дуже важливим стимулом еволюційних змін. Сперма, що світиться, дасть можливість біологам в реальному часі стежити за «гонкою» сперматозоїдів.

Зелені сперматозоїди. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Зелені сперматозоїди. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Нагадаємо, що в 2008 році китайським генетикам вдалося клонувати кролицю. У процесі клонування учені надали її вовні додаткову властивість - в ультрафіолетових променях вона починає світитися зеленим кольором. Для отримання незвичайного відтінку китайські генетики додали ген, що світиться в ультрафіолеті медузи в клітини-фібробласти кролика. Потім ядро однієї з цих клітин пересадили в кролячу яйцеклітину, позбавлену власного ядра. Після цього зародок був переміщений в матку названої матері. Місяць по тому шляхом кесаревого розтину на світ з'явилася маленька кролиця.

Раніше китайським і тайванським біотехнологам вдалося створити трансгенну флуоресцентну свиню. В обох випадках отримати тварину, що світиться, вдавалося за допомогою імплантації нормальним свинячим ембріонам генетичного матеріалу медузи. Харбінські вчені отримали трьох поросят, у яких світяться рот, язик і копитця. А їх тайванським колегам вперше вдалося створити повністю флуоресцентну свиню: у неї світяться навіть внутрішні органи. При денному освітленні зуби і копита цих свиней зелені, у шкіри також зеленуватий відтінок, в темряві вони світяться м'яко, як каганець, а в ультрафіолетових променях яскраво спалахують.

Трансгенних свиней використовують для досліджень стовбурових клітин. При введенні в організм реципієнта донорських органів або навіть клітин, отриманих від флуоресцентних свиней, вчені можуть легко спостерігати за ними по їх характерному зеленуватому світінню. Так можна простежити весь шлях розвитку імплантованої свинячої клітини від її введення в організм до повної асиміляції або, навпаки, відторгнення.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.