Неймовірне схуднення Автор: Andriy · Опубліковано: 22.03.2010 10:15 · Розділ: Цікаві факти

Подружня пара з Великобританії, що страждала сильним ожирінням, отримала нагороду за схуднення Slimming World Couple of the Year. На двох Алан і Джен Куп скинули 95 кг зайвої ваги, що, за їхніми словами, зберегло їм життя. Переможці конкурсу отримали £ 3 тис., номер на одну ніч у лондонському готелі Ritz і безкоштовні послуги фахівця по створенню нового вигляду.

Алан і Джен Куп. 95 кілограм на двох – це реальність. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Алан і Джен Куп. 95 кілограм на двох – це реальність. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

До схуднення подружжя було настільки товстим, що стюардеса не дозволила їм сісти на сусідні місця в літаку, коли вони летіли з відпустки додому. Саме це і змусило пару зайнятися своїми фігурами і стати учасниками програми Slimming World в 2006 році.

Після схуднення у Алана виявилися проблеми з серцем. На думку чоловіка, дефект міг з'явитися давно, але виявити його не видавалося можливими через зайву вагу. Лікарі кажуть, що якби Алан не схуд, його могло б вже не бути в живих. Крім того, Алан страждає на астму і артрит. Його дружина Джен хворіє на розсіяний склероз. Зараз улюбленим дозвіллям подружжя є піші прогулянки, їзда на велосипеді і плавання.

Ожиріння останнім часом стало справжнім лихом у розвинених країнах. Найбільша кількість товстунів живе в Сполучених Штатах. Днями перша леді США Мішель Обама (Michelle Obama) закликала найбільші продуктові компанії як можна швидше почати виробляти здорову їжу і скоротити випуск нездорових продуктів для дітей (закуски, фастфуд і солодощі). Перша леді закликає компанії додавати в продукти менше жиру, солі та цукру, повідомляє агентство Reuters.

На думку вчених зі Школи охорони здоров'я при університеті Тулейна (Tulane University School of Public Health), США, в розповсюдженні ожиріння можна звинувачувати непродуктові магазини, що торгують цукерками, газованими прохолодними напоями та іншою «сміттєвою» їжею.

Дослідження більше тисячі непродуктових торгових точок у США показало, що 41% з них продають солодощі, чіпси, газовану воду та солоні закуски. Як правило, всі ці товари розміщуються на касах, що сприяє імпульсним покупкам.

Надмірною вагою страждають вже близько двох третин американців. Щорічно близько 100 тис. смертей в США відбуваються із-за хвороб, пов'язаних з ожирінням.

Дослідники вважають, що ожиріння є соціально заразним. Якщо друг людини страждає на ожиріння, його власні шанси набрати зайву вагу зростають більше, ніж наполовину. Між братами і сестрами можливість одному набрати надмірну вагу при наявності зайвих кілограмів у іншого зростає на 40%. Якщо ж страждає на ожиріння один з подружжя, шанси його другої половини на зайву вагу збільшуються на 37%.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу