Хлоргексидин здатний знизити швидкість поширення внутрішньолікарняних інфекцій Автор: Andriy · Опубліковано: 22.03.2010 09:11 · Розділ: Медицина

Фотографія колонії метицилін резистентного золотистого стафілокока (МРЗС). Фото взято з сайту sci-lib.com
Фотографія колонії метицилін резистентного золотистого стафілокока (МРЗС). Фото взято з сайту sci-lib.com

Щоденна обробка травм пацієнтів з використанням матеріалів, просочених антисептиком хлоргексидином, може знизити швидкість розповсюдження стійких по відношенню до метициліну золотистих стафілококів (МРЗС) та інших внутрішньолікарняних інфекцій, з якими досить складно боротися.

За словами авторів досліджень, лікарняні інфекції створюють додаткову небезпеку для пацієнтів, які потрапляють до лікарні, перебуваючи у важкому стані. Хлоргексидин глюконат - це водорозчинний антисептик, який має широкий антибактеріальний, противірусний і протигрибковий спектр дії. Більш ранні дослідження хлоргексидину показали, що його використання знижує ймовірність виникнення стійкості у МРЗС і у інших інфекцій.

У ході проведеної аналітичної роботи, вчені з Сіетла виявили, що пацієнти, травми, яких щодня оброблялися матеріалами, що просочені розчином хлоргексидину, були в найменшій мірі схильні до ризику заразитися такими лікарняними інфекціями, як МРЗС.

За словами авторів досліджень, явище стійкості мікроорганізмів до різних антибіотичних препаратів - це серйозна проблема. Справа в тому, що дане явище піддає ризику багатьох пацієнтів, які поступають на лікування. Особливо схильні до ризику зараження пацієнти, які змушені проходити через оперативне втручання, а так само ті пацієнти, які хворіють різними важкими захворюваннями. З цієї причини дуже важливо знайти засоби, здатні яким-небудь чином протистояти внутрішньолікарняним інфекціям. І одним з таких засобів, як підкреслюють автори, є використання антисептика хлоргексидину.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу