Виявлено найстаріші чорні діри Автор: Lesly · Опубліковано: 21.03.2010 13:28 · Розділ: Наука

Вчені виявили найстаріші з відомих чорних дір - квазари J0005-0006 і J0303-0019, - які утворилися всього через мільярд років після Великого вибуху.

Вперше квазари J0005-0006 і J0303-0019 були виявлені, коли дослідники аналізували дані, отримані у ході Слоановського цифрового огляду неба. Тоді ці два об'єкти і ще 19 інших квазарів були віднесені до класу найбільш віддалених, а отже і найстарших з відомих чорних дір. Під час наступного, більш ретельного вивчення з допомогою інфрачервоного телескопа Spitzer, було встановлено, що J0005-0006 і J0303-0019 суттєво відрізняються від інших. Зокрема, довкола цих об'єктів практично не було виявлено пилу.

Матерія, що потрапляє в чорну діру, розігрівається і починає інтенсивно випромінювати світло в різних діапазонах. Саме по такому випромінюванні науковці визначають наявність чорної діри в певній ділянці Всесвіту. Фото взято з сайту blogspot.com
Матерія, що потрапляє в чорну діру, розігрівається і починає інтенсивно випромінювати світло в різних діапазонах. Саме по такому випромінюванні науковці визначають наявність чорної діри в певній ділянці Всесвіту. Фото взято з сайту blogspot.com

Пил, як відомо заповнює весь космічний простір, однак, на початкових етапах формування Всесвіту його не було, адже до складу пилинок входять відносно важкі елементи, що утворилися в надрах зірок, яких в молодому Всесвіті ще не було.

Додатковим свідченням того, що J0005-0006 і J0303-0019 утворилися незабаром після Великого вибуху, є маса їхніх чорних дір. Справа в тому, що чим більше розігрітого пилу в квазарі, тим більшою стає маса чорної діри (іншими словами, у неї є багато "їжі" для зростання). А маси чорних дір J0005-0006 і J0303-0019 виявилися найменшими порівняно з усіма іншими відомими квазарами молодого Всесвіту.

Квазари - це, як вважають вчені, галактики, які перебувають на ранньому етапі розвитку. В центрі таких об'єктів розміщуються надмасивні чорні діри, що поглинають довколишню речовину. Матерія, що потрапляє в чорну діру, розігрівається і починає інтенсивно випромінювати світло в різних діапазонах. Саме по такому випромінюванні науковці визначають наявність чорної діри в певній ділянці Всесвіту.

Джерело: navigator.az


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.