Японці побудують будинок майбутнього Автор: Lesly · Опубліковано: 21.03.2010 14:34 · Розділ: Нові технології

П’ять провідних японських компаній повідомили про намір створення "гігахауса" – будинку майбутнього, оснащеного за останнім словом техніки в сфері телекомунікацій. Проект здійснюватиметься за фінансової підтримки уряду, а його метою є здійснення прориву в злитті Інтернету та телебачення. В разі успіху, це починання призведе до формування ринку, який перевищуватиме 110 млрд. дол. США.

В рамках цієї програми буде розроблено новий оптичний кабель на пластиковому волокні, що зможе пропускати до 40 гігабіт даних за секунду. Це практично в 40 разів перевищуватиме можливості найсучасніших аналогів.

Новий оптичний кабель на пластиковому волокні зможе пропускати до 40 гігабіт даних за секунду. Фото взято з сайту dreamstime.com
Новий оптичний кабель на пластиковому волокні зможе пропускати до 40 гігабіт даних за секунду. Фото взято з сайту dreamstime.com

Передбачається, що створена на такій основі мережа з’єднає широкоекранні 3D-телевізори, розміщені в кожній кімнаті будинку з всесвітньою мережею, що дасть можливість переглядати фільми в найкращій якості в режимі онлайн, або завантажувати їх за лічені секунди. А відеоспілкування через Інтернет з допомогою нової телекомунікаційної системи стане більш зручним та створюватиме ефект присутності.

Ініціатори створення "гігахауса", серед яких називають корпорації Sony, Toshiba та Mitsui Kagaku, запевняють, що система, яку вони планують втілити в життя стане в нагоді і медикам, оскільки дасть можливість проводити операції на відстані з допомогою роботів, спостерігаючи за їхніми діями з моніторів.

Урядовці країни виділять на реалізацію проекту, який повинен бути завершений протягом п'яти років, 45 млн. доларів. На сьогодні учасниками проекту є п'ять компаній, проте в майбутньому до нього долучатимуться інші організації.

Джерело: polit.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.