Чому вітаміни в пігулках втрачають свої властивості? Автор: Andriy · Опубліковано: 19.03.2010 10:23 · Розділ: Краса і здоров'я

Варіанти вітамінів в пігулках. Фото взято з сайту inauka.ru
Варіанти вітамінів в пігулках. Фото взято з сайту inauka.ru

Американські лікарі стверджують, що вітаміни в таблетках через тиждень втрачають свої корисні властивості.

Навесні необхідно приймати вітаміни, щоб підтримати організм, що витратив значну частину ресурсів за зиму. Ці рекомендації лікарів багато людей виконують старанно. Але, як показало дослідження, проведене в університеті Пердью (штат Індіана, США), багато вітамінів в таблетках, в тому числі і найпопулярніші - С і В, через тиждень після відкриття упаковки втрачають свої корисні властивості.

Причина в тому, що ми неправильно зберігаємо їх - не "у сухому прохолодному місці", як вимагає інструкція, а в звичайних кухонних шафках. На кухні повітря зазвичай вологе, і від вогкості вітаміни швидко розкладаються. Те ж відбувається з сіллю в сільниці - вона відволожується, хоча, правда, своїх властивостей не втрачає.

У результаті властивості вітамінів, що знаходяться на кухні, зберігаються тиждень-півтора, після чого їх залишається тільки викинути. Причому щільні кришки не вирішують проблеми. Адже волога проникає в упаковку кожного разу, коли ви її відкриваєте. Швидше за все втрачають свої властивості біологічно активні добавки в формі порошку.

Що можна зробити, щоб зберегти властивості вітамінів? Один з варіантів пропонує вам виконувати прості правила. По-перше, не зберігати вітаміни на кухні. А вже якщо зберігаєте - то краще в холодильнику, особливо якщо він з системою no frost - у них, як правило, дуже сухо. По-друге, щільно, не залишаючи всередині повітря, загортайте баночку або коробочку з вітамінами в поліетиленовий пакет. По-третє, не викидайте пакетики з силікагелем, якщо виробник поклав їх в упаковку. А якщо не поклав, покладіть самі - їх зазвичай в достатку кладуть у коробки з взуттям або в дамські шкіряні сумочки.

Джерело inauka.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.