Людина може бути здатна до регенерації Автор: Andriy · Опубліковано: 19.03.2010 09:20 · Розділ: Наука

Представник сімейства ракоподібних. Відомі здатністю відновлювати втрачені кінцівки. Фото взято з сайту dolgopyat.ru
Представник сімейства ракоподібних. Відомі здатністю відновлювати втрачені кінцівки. Фото взято з сайту dolgopyat.ru

Цілком можливо, що в недалекому майбутньому вирощування ампутованих кінцівок, відновлення зламаного хребта або пошкодженого мозку можуть стати реальністю. Це стане можливим завдяки новому відкриттю вчених з інституту Уістара (США), яким вдалося ідентифікувати ген p21, здатний блокувати можливості організму, які збереглися у деяких істот, але були втрачені в процесі еволюції усіма іншими тваринами.

Зокрема мова йде про репаративну регенерацію, яка відбувається після пошкодження або втрати будь-якої частини тіла, і якщо відключити даний ген, то люди зможуть знайти здатність до репаративної регенерації.

Учені провели ряд експериментів на мишах, у результаті яких було встановлено, що якщо в їх організмі відсутній ген p21, то вони можуть відрощувати втрачені або пошкоджені тканини. На відміну від звичайних ссавців, у яких рани загоюються шляхом утворення шрамів, у генетично модифікованих мишей з пошкодженими вухами на місці рани формується бластема - структура, пов'язана зі швидким ростом клітин. У ході регенерації з бластеми утворюються тканини відновлюваного органу.

Таким чином, теоретично, при відключенні гена p21 організм людини зможе запускати аналогічний процес.

Джерело science.km.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.