Встановлено, які собаки є найближчими родичами вовків Автор: Lesly · Опубліковано: 19.03.2010 12:33 · Розділ: Природа

Дослідники з Університету Корнуола і Каліфорнійського університету Лос-Анджелесі (США) встановили, що собака дінго, єдиний високорозвинений хижак в Австралії, є найдавнішою породою собаки.

Проаналізувавши 48 тис. зразків ДНК тисячі собак 85 різних порід, а також сотень вовків, вчені прийшли до висновку, що дінго, самому древньому черепу якого близько 5500 років, та новогвінейська співоча собака є найближчими родичами вовків.

Один з дослідників, Алан Уілтон, припускає, що дінго були завезені до Австралії з Індонезії та, зважаючи на природну ізоляцію, розвивалися незалежно від інших порід собак. "Дінго опинилися в капсулі з того моменту, як потрапили до Австралії 5 тисяч років тому і з того часу жили на континенті. Вони існували окремо від інших порід, і змішування, яке ми спостерігаємо в інших, більш сучасних порід собак, не відбувалося", - пояснює Уілтон.

Останнім часом, чистокровним дінго загрожує зникнення внаслідок змішування з іншими породами. Фото взято з сайту smh.com.au
Останнім часом, чистокровним дінго загрожує зникнення внаслідок змішування з іншими породами. Фото взято з сайту smh.com.au

Дослідники нагадують, що популярні нині породи собак, такі як бульдоги, спанієлі, вівчарки, ретрівери і тер'єри, з’явилися в Європі лише на початку ХІХ століття. А "старші" породи - чау-чау, басенджі, акіта, шар-пей, хаскі та інші - виникли на східних та азіатських теренах. "Ця інформація може бути корисною, щоб вжити заходів по їх збереженню. Якщо дінго настільки відрізняється від домашніх порід собак, то для науки надзвичайно важливо подбати про збереження чисельності диких собак", - додав Уілтон.

Дінго вирізняються жовтуватим або світло-коричневим забарвленням шерсті та пишним хвостом. Важливо зазначити, вони на сто відсотків виправдовують свою репутацію найближчих родичів вовків: на відміну від інших собак, вони не гавкають, а виють.

Австралія забезпечила їм прекрасні умови для проживання: тут чимало дичини і немає серйозних конкурентів та ворогів. Такі умови сприяли швидкому розмноженню та розселенню дінго по всьому континенту і найближчих островах. Однак, останнім часом, чистокровним диким собакам загрожує зникнення внаслідок змішування з іншими породами.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу