Соціальна реклама підштовхує людей до шкідливих звичок Автор: Lesly · Опубліковано: 19.03.2010 11:27 · Розділ: Суспільство

Вчені б’ють на сполох: соціальна реклама, спрямована на боротьбу з алкогольною залежністю, приводить до алкоголізму. До таких висновків дослідники прийшли, ретельно проаналізувавши рекламні ролики, які попереджають про загрозу алкоголізму.

Мова в першу чергу йде про рекламу, де зображуються неприємні ситуації, в які потрапляє людина, що зловживає алкоголем. Автори подібних роликів вважають, що таке відео повинне викликати відчуття дискомфорту та провини, однак, насправді, на осіб, які вже потрапили в залежність це не діє: подібні переживання вони відчули на власній шкірі, а тому це не викликає в них негативних емоцій.

Рекламні ролики, що зображують неприємні ситуації, в які потрапляє людина, що зловживає алкоголем, не діють на алкоголіків. Фото взято з сайту scrapetv.com
Рекламні ролики, що зображують неприємні ситуації, в які потрапляє людина, що зловживає алкоголем, не діють на алкоголіків. Фото взято з сайту scrapetv.com

Несуть приховану загрозу такі ролики і для людини, що намагається вести здоровий спосіб життя. Зокрема, під час перегляду реклами, у глядача може спрацювати захисний механізм, який породжує думки про те що "особисто зі мною такого ніколи не станеться". Іншими словами, людина, яка переглядає соціальні ролики, в певний момент перестає асоціювати себе з персонажами на екрані.

А деякі дослідники навіть схильні вважати, що соціальна реклама, в тому вигляді, в якому вона існує сьогодні, може підштовхувати людей до шкідливих звичок.

Джерело: navigator.az


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.