"Візерунки" на подушечках пальців підвищують чутливість Автор: Lesly · Опубліковано: 19.03.2010 08:56 · Розділ: Цікаві факти

Кожна людина приходить в цей світ з унікальними еліптичними "візерунками" на подушечках пальців, які формують відбитки. На відміну від зморшок, вони не з’являються на тілі внаслідок повторюваних рухів. Однак, до цього часу вчені сперечаються щодо їх призначення.

А нещодавно французькі вчені зробили припущення, про те, що еліптичні борозни на пальцях підвищують їхню чутливість. До таких висновків їх підштовхнули експерименти зі штучними пальцями: на імітатор шкіри одного з них були нанесені борозни, тоді як інший був абсолютно гладким.

Візерунки на подушечках пальців підвищують тактильні здібності людини. Фото взято з сайту medel.com
Візерунки на подушечках пальців підвищують тактильні здібності людини. Фото взято з сайту medel.com

Проводячи цими пальцями по шорсткій поверхні, дослідники з’ясували, що вібрації, які утворювалися при цьому, були у 100 разів сильнішими у випадку з пальцем з борознами. Фахівці вважають, що саме ці коливання відповідають за тактильні здібності людини та дозволяють їй розпізнавати текстуру поверхні.

Французи зуміли пояснити і те, чому борозни на наших пальцях мають еліптичну форму. На їхню думку, такий візерунок забезпечує наявність ліній, які будуть розміщуватися перпендикулярно руху по поверхні, що підвищує вібрацію.

Єдине, що поки залишається нерозгаданою таємницею, - чому відбитки унікальні.

Джерело: yoread.ru


Інші новини розділу