Японці перетворюють офіси на теплиці Автор: Lesly · Опубліковано: 18.03.2010 14:31 · Розділ: Екологія

Як повинен виглядати сучасний офіс?

Інформація в сучасному суспільстві відіграє важливу роль. Від того, наскільки швидко вона буде оброблятися, залежить фінансовий успіх компаній. Цей фактор посприяв активному розвитку технологій і методів оптимізації умов роботи в офісах з метою підвищення продуктивності фахівців.

Реалізувати цю ідею на практиці стало можливим завдяки використанню новітніх технологій, обладнання, комунікаційних систем і підвищенню рівня комфортності робочих місць офісних співробітників.

Сучасний офіс в стилі хай-тек поєднує в собі ефективність комфорт і функціональність. Ці ознаки простежуються в підготуванні дизайна интерьера, плануванні приміщень і виборі техніки. Більшість компаній воліють використовувати обладнання, які замінює відразу декілька пристроїв.


Стільці та крісла - важливий елемент офісного інтер'єру. Естетичний зовнішній вигляд при їх виборі менш важливий, ніж ступінь безпеки і зручності.

Враховуючи особливості роботи з комп'ютером, робочі крісла обладнають складним і надійним механізмом. У них присутня обов'язково функції підйому і повороту, регулятори висоти, нахилу спинки, а також сидіння. Крім того, за допомогою спеціальних налаштувань можна встановити спинку крісла на зручній відстані від сидіння.

Більш комфортно буде провести цілий робочий день в кріслі зі спинкою анатомічної форми. Покриття повинне бути не дуже жорстким, добре пропускати повітря, і не піддаватися впливу статичної електрики. Існують дорогі моделі офісних крісел, в яких зміна нахилу сидіння відбувається автоматично, відповідно з кутом нахилу спинки.

При виборі офісного обладнання слід враховувати рівень його продуктивності, надійності і зовнішній дизайн. Техніка повинна гармонійно вписувати в інтер'єр і не суперечити загальній ідеї і стилю. Якщо в меблів переважає пластик і напівпрозоре скло, то краще відмовитися від звичайних комп'ютерів, витончені рідкокристалічні монітори будуть набагато краще виглядати і не порушувати атмосферу, створену переважаючими хромованими відтінками. Що стосується засобів комунікації, то ідея високотехнологічного офісу припускає використання мобільного устаткування, яке сприяє підвищенню продуктивності.

Чимало японських міст сьогодні більш нагадують залізні джунглі, в які лиш десь-не-десь вривається зелений острівок. Однак, це тільки на перший погляд: насправді все більше офісних приміщень перетворюються на своєрідні теплиці, де з успіхом ростуть не тільки декоративні, але й сільськогосподарські культури.

Так, наприклад, до таких незвичайних заходів вдалися працівники компанії "Pasona Group". Незважаючи на те, що організація немає жодного відношення до сільського господарства (тут займаються підбором персоналу), її співробітники в приміщеннях фірми вирощують близько 30 тисяч кущів і дерев. Саме завдяки цьому офіс більше нагадує величезну теплицю.

В приміщеннях фірми вирощується близько 30 тисяч кущів і дерев, завдяки чому офіс більше нагадує величезну теплицю. Фото взято з сайту zdnet.com.au
В приміщеннях фірми вирощується близько 30 тисяч кущів і дерев, завдяки чому офіс більше нагадує величезну теплицю. Фото взято з сайту zdnet.com.au

А один із працівників розповідає, що на першому поверсі контори створене справжнє рисове поле, яке щороку приносить 150 кг врожаю рису. Крім того, тут вирощується більше 200 інших видів овочів і фруктів, які після дозрівання потрапляють на місцеву кухню.

Адміністрація компанії розповідає, що працівники самі доглядають за рослинами. При чому, роблять це добровільно, деякі навіть замінили звичний перекур на процедуру поливання рослин.

Не можна недооцінювати й екологічного значення такого офісу, який поглинає більше двох тон вуглекислого газу за рік.


Інші новини розділу