Нікотин порушує нормальну діяльність мозку у жінок Автор: Lesly · Опубліковано: 18.03.2010 12:21 · Розділ: Цікаві факти

Звичка курити більш негативно відображається на розумових здібностях жінок ніж чоловіків, про це повідомили американські дослідники з університету штату Айова, які переконані, що жіночий організм по-особливому реагує на нікотин.

В ході дослідження до участі в експерименті було запрошено чоловіків та жінок різного віку, частина з яких курила, а частина не мала цієї шкідливої звички. Всім учасникам запропонували пройти тестування на визначення здатності справлятися із завданнями на мислення, планування та організовування.

Нікотин, будучи безпосередньо пов’язаним з концентрацією естрогену, здатен порушити практично всі функції мозку, а не лише здатність до вирішення більш складних задач. Фото взято з сайту beautyhobby.com
Нікотин, будучи безпосередньо пов’язаним з концентрацією естрогену, здатен порушити практично всі функції мозку, а не лише здатність до вирішення більш складних задач. Фото взято з сайту beautyhobby.com

В результаті з’ясувалося, що представниці прекрасної статі, які дозволяли собі викурювати по 20 сигарет і більше, з виконанням тестових завдань справлялися набагато гірше ніж інші жінки. Натомість, у чоловіків особливої різниці між курцями та прихильниками здорового способу життя, виявлено не було.

Дослідники припускають, що порушення розумових здібностей жінки внаслідок куріння може бути пов’язаним із виробництвом у жіночому організмі гормону естрогену. А результати експериментів, проведених на тваринах, свідчать про те, що нікотин знижує рівні естрогену в крові. Саме зі зниженням концентрації цього гормону, який покращує кровопостачання мозку і споживання глюкози нервовими клітинами, дослідники пов’язують ослаблення розумових здібностей у жінок.

А найбільшої шкоди нікотин може завдати в період менопаузи, коли продукування гормону знижується самим організмом. Фахівці стверджують, що нікотин, будучи безпосередньо пов’язаним з концентрацією естрогену, здатен порушити практично всі функції мозку, а не лише здатність до вирішення більш складних задач.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу