Отримані нові дані, що описують необхідність вітаміну D і кальцію для організму людини Автор: Andriy · Опубліковано: 18.03.2010 11:18 · Розділ: Краса і здоров'я

На малюнку представлені джерела вітаміну D. Фото взято з сайту sci-lib.com
На малюнку представлені джерела вітаміну D. Фото взято з сайту sci-lib.com

Вживання кальцію при виникненні переломів, а також для профілактики переломів - це один з найбільш розповсюджених способів вирішення даних проблем. Як показує практика, такий підхід не завжди є ефективним. Служба сільськогосподарських досліджень США підкреслює важливість вітаміну D, який, на думку вчених, сприяє засвоєнню кальцію. Результати досліджень, проведених цією організацією, дозволяють пояснити, чому прийом кальцію не завжди ефективно вирішує проблему переломів кісток.

Нагадаємо, у різних країнах рекомендовані різні добові норми прийому кальцію. Наприклад, у США людям від 50 років і старше рекомендується вживати щодоби 1200 міліграмів. Кісткова система людини потребує регулярного вживання належної кількості кальцію. Це необхідно для її нормального формування та функціонування. Важливо відзначити, що існує ряд факторів, які впливають на формування кісток. Мова йде про паління, фізичні навантаження та про вітамін D. Останній фактор впливає на абсорбцію кальцію і надає прямий вплив на скелет.

У ході наукової праці дослідники проаналізували стан кісток великої групи людей (близько 10 000 чоловіків і жінок у віці від 20 років). В результаті було виявлено, що у великої кількості досліджуваних рівень вмісту вітаміну D в організмі був знижений. Автори досліджень вважають, що підтримання належного рівня вітаміну D в організмі - це набагато більш важливе завдання, ніж збільшення споживання кальцію (у жінок понад 566 мг/добу, у чоловіків понад 626 мг/добу). Так, наприклад, збільшення добової дози кальцію у жінок (понад 566 мг) необхідно лише в тих випадках, коли концентрація кальцію в організмі низька (менше 50 нмоль/літр).

Більш докладний опис результатів досліджень опубліковано у виданні «Journal of Bone and Mineral Research».

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.