Отримано нові відомості про відповідні реакції організму на лейшманіоз Автор: Andriy · Опубліковано: 18.03.2010 09:26 · Розділ: Медицина

Використання сучасних методів досліджень дозволяє вченим глибше проникати у механізми ряду процесів, що протікають в організмі людей. Так вчені - представники медичної школи Халла і Йорка (Hull York Medical School) використовували фотонну мікроскопію для того, щоб визначити, як ведуть себе T-лімфоцити, коли вони потрапляють в тканини, пошкоджені паразитом Leishmania donovani.

Паразит Leishmania donovani. Фото взято з сайту sci-lib.com
Паразит Leishmania donovani. Фото взято з сайту sci-lib.com

Нагадаємо, Leishmania donovani - збудник лейшманіозу, захворювання, від якого щорічно страждають близько двох мільйонів чоловік. У більшості пацієнтів дане захворювання викликає появу на шкірі виразок, що довго загоюються. Однак для деяких людей хвороба обертається руйнуванням внутрішніх органів: печінки, селезінки, кісткового мозку. В результаті розвитку лейшманіозу щорічно вмирає близько 70 000 чоловік.

Паразитичні мікроорганізми в кінцевому підсумку скупчуються в невеликих структурах, які з'являються на шкірі пацієнтів - гранульомах. Слід зазначити, що науці про ці гранульоми відомо не так уже й багато.

Для того, щоб отримати нову інформацію про ці структури, дослідники використовували лабораторних мишей, заражених Leishmania donovani, а також, як уже було сказано вище, метод фотонній мікроскопії. У результаті дослідникам вдалося вивчити те, як цитотоксичні Т-лімфоцити, поява яких може бути викликано вакцинацією, проникають в гранульоми і розпізнають уражені інфекцією клітини. На жаль, за словами авторів, методики, які вони застосовували в роботі, поки не можуть бути використані для вивчення гранульом людей, що хворіють лейшманіозом. Однак інформація, яку вдалося роздобути, дозволить поліпшити лікарські препарати, спрямовані на боротьбу з цим захворюванням.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу