В Росії з’явиться сирне село Автор: Lesly · Опубліковано: 18.03.2010 10:01 · Розділ: Цікаві факти

В Росії планується збудувати сирне село, яке вабитиме туристів з усього світу. Тут працюватимуть музей сиру, ресторан та численні атракціони. Таке незвичайне містечко буде зведене в Алтайському краї, що носить звання головного виробника кисломолочної продукції.

Цей регіон РФ здавна був відомий своїми традиціями сироваріння, не кажучи вже про інші кисломолочні продукти. Але родзинкою Алтаю є саме сир, яким місцеві виробники з відкриттям сирного містечка зможуть частувати гостей з різних куточків світу.

Алтайський край з давніх-давен славиться своїми традиціями сироваріння
Алтайський край з давніх-давен славиться своїми традиціями сироваріння

"Сирне село" побудують на території села Кур'я, батьківщини відомого конструктора зброї Михайла Калашникова. Тут "виростуть" будівлі, які зазвичай зводилися у XVIII столітті. Крім того, туристів чекатимуть працівники музею сиру, які охоче поділяться своїми знаннями про мистецтво сироваріння, та сирного ресторану, які почастують гостей найрізноманітнішими стравами з сиру. А наслухавшись розповідей та скуштувавши страв сирних знавців, відвідувачі містечка зможуть повеселитися на атракціонах чи прийняти участь в інших розвагах. Всі продукти в село будуть постачатися з розташованого неподалік потужного молокопереробного заводу.

Ідея створення такого незвичайного містечка, розповідають представники місцевої адміністрації, зародилася після того, як можновладці відвідали аналогічне село, створене на базі французького заводу з виробництва сиру "Перрен". "Ми плануємо створити щось на зразок сирного села, яке побачили у Франції", - розповідають представники Головного управління економіки та інвестицій краю. Однак, точних термінів реалізації проекту сирного села поки не встановлено.

Як зазначалося вище, Алтайський край є основним виробником ситу в Росії. Так, за даними ресурсу izvestia.ru, у 2009 в регіоні було вироблено приблизно чверть від загального обсягу сирів, вироблених за аналогічний період часу в Росії.

Джерело: dni.ru


Інші новини розділу