Банани можуть захистити від СНІДу Автор: Lesly · Опубліковано: 18.03.2010 08:55 · Розділ: Наука

Вчені з Університету Мічигану (США) встановили, що хімічна речовина, яка міститься в звичайних бананах, здатна вберегти жінок від ВІЛ-інфекції.

Як було встановлено в ході лабораторних досліджень, хімічна речовина лектин, що міститься в бананах не менш ефективно захищає від вірусу ніж штучні препарати, які застосовуються для боротьби з ВІЛ.

Хімічна речовина, яка міститься в звичайних бананах, здатна вберегти жінок від ВІЛ-інфекції. Фото взято з сайту wordpress.com
Хімічна речовина, яка міститься в звичайних бананах, здатна вберегти жінок від ВІЛ-інфекції. Фото взято з сайту wordpress.com

Лектин, проникаючи в білок оболонки ВІЛ-1, може запобігати проникненню вірусу в організм. Медики стверджують, що ця речовина може використовуватися, як вагінальний бактерицидний препарат для запобігання зараження ВІЛ у жінок.

Проблемою більшості медичних препаратів для запобігання ВІЛ, розповідають дослідники, є те, що вірус здатен видозмінюватися та набувати стійкості до них, а застосування лектину дає можливість цього уникнути.

Джерело: americaru.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.