Медики пропонують заморожувати ракові пухлини Автор: Lesly · Опубліковано: 17.03.2010 13:31 · Розділ: Медицина

Дослідники із США повідомили про успішне випробування нової методики боротьби з раковими пухлинами, шляхом заморожування злоякісних новоутворень. Як повідомляють науковці, кріотерапія виявилася ефективним засобом лікування раку молочної залози і простати.

Кріотерапія передбачає заморожування пухлин, після чого вони руйнуються. При цьому відпадає потреба у хірургічному видаленні новоутворення.

Кріотерапія передбачає заморожування пухлин, після чого вони руйнуються. Фото взято з сайту rin.ru
Кріотерапія передбачає заморожування пухлин, після чого вони руйнуються. Фото взято з сайту rin.ru

Випробування нової методики проводилося вченими з Онкологічного інституту Карманос та Університету Уейна в штаті Мічиган. Для цього було відібрано 30 жінок, які відмовилися від оперативного втручання з метою видалення ракової пухлини грудей. Після того, як вони пройшли кріотерапію, їм було проведено біопсію, результати якої виявилися негативними. Крім того, було з’ясовано, що після процедури кріотерапії, в хірургічному втручанні немає потреби.

А в клініці Майо було проведене порівняльне випробування методик руйнування злоякісних новоутворень високими та низькими температурами. Для цього було відібрано чотирьох добровольців, з діагнозом рак простати. Двоє з них пройшли кріотерапію, а інші – теплову терапію. Результати експерименту показали, що всі четверо пацієнтів видужали.

Широке застосування кріотерапії для лікування онкохворих стане можливим вже через кілька років, після проведення низки додаткових досліджень. Однак, вже зараз медики стверджують, що ця методика доволі багатообіцяюча і допоможе врятувати життя багатьом пацієнтам.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу