Гігантський кратер в Конго Автор: Andriy · Опубліковано: 17.03.2010 11:23 · Розділ: Події у світі

Під час нещодавньої конференції планетологів в Техасі (Lunar and Planetary Science Conference in Texas), США, група вчених під керівництвом Джованні Монегато (Giovanni Monegato) з університету Падови (University of Padova), Італія, представили дивовижні дані, пише BBC News. У Демократичній республіці Конго, в Центральній Африці, виявлена геологічна структура, яка, вочевидь, являє собою древній гігантський кратер - результат зіткнення планети з величезним небесним тілом.

Можливе місце зіткнення з планети з величезним небесним тілом. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Можливе місце зіткнення з планети з величезним небесним тілом. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

У планетологів були й інші версії її походження, але вони, на думку вчених, менш ймовірні. Зйомка з супутника виразно демонструє круглу форму структури. Вона стала видимою, тільки після того, як ліси на цій території порідшали в останнє десятиліття. Форму підкреслює рух річки, що огинає кратер. Всього на Землі знайдені тільки близько 25 кратерів подібної величини.

Сумніви вчених у визначенні походження структури пов'язані з тим, що зовнішня кромка кратера не промальовується досить чітко. Однак це може бути пояснено впливом тропічного клімату. Крім того, дренажна система всередині кратера дуже схожа на ті, що зустрічаються в інших розташованих у вологих кліматичних зонах кратерах на Землі. Найближчим часом дослідники мають намір провести польові роботи в районі цієї структури, щоб підтвердити або спростувати свої міркування на цей рахунок. Доказом походження кратера в результаті зіткнення Землі з небесними тілами може послужити, наприклад, присутність у геологічних породах кварцу спеціальної структури, що зустрічається тільки в місцях ядерних вибухів і зіткнень планети з астероїдами.

Польові дослідження можуть допомогти встановити точний час утворення структури. Поки її відносять до часу, безпосередньо наступного за юрським періодом.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу