Механічний павучок із здатністю навчатися Автор: Andriy · Опубліковано: 17.03.2010 10:30 · Розділ: Техніка

Павукоподібний робот сам винаходить для себе оптимальні способи пересувати свої кінцівки, формуючи алгоритми для ходьби.

Студент Метт Бантінг (Matt Bunting) привернув своїм роботом настільки значну увагу, що вже отримав ряд дуже приємних пропозицій від відомих компаній (у тому числі й Intel). Йому пропонується продовжувати роботу в професійних лабораторіях: відпрацювання технологій і рішень, які використовуються в цьому роботі, цікавить багатьох.

Робот-павук, на відміну від справжніх павуків, має всього шість ніг, а працює на базі звичайного процесора Intel Atom (1,6 Ггц) і операційної системи Ubuntu Linux. Що ж у ньому такого примітного, що розробка так зацікавила дуже серйозних фахівців? Здатність навчатися.

Точніше кажучи - здатність навчатися манері ходьби. Цією темою зайняті сьогодні найбільш досвідчені експерти, а студент Метт Бантінг сам зумів досягти вражаючих результатів. Встановлена на його роботі недорога веб-камера дає необхідну інформацію для організації механізму зворотного зв'язку, за допомогою якого робот оцінює ефективність поточної манери пересування. По суті, він взагалі не має заздалегідь запрограмованого способу ходьби, він вчиться цьому постійно.

Більше того, цей павук взагалі не має постійної пам'яті, і після кожного включення навчання починається заново. І більше того: якщо який-небудь «маленький комарик» відірве роботу-павуку одну з кінцівок, він продовжить рух. Швидко переоцінивши баланс, що змінився, він змінить і алгоритми ходьби, але не згине назавжди.

Як ми говорили, Метт отримав ряд цікавих пропозицій. Intel хоче використати його павука для просування своїх процесорів, а CrustCrawler Robotics (виготовлювачі сервоприводів, використаних в кінцівках робота) залучили студента до створення програми, яку планується продавати всім любителям техніки, щоб і вони у себе вдома могли збирати таких цікавих павучків.

Фото взято з сайту popmech.ru
Фото взято з сайту popmech.ru

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.