Паливо з вуглекислого газу реальніше, ніж здається Автор: Andriy · Опубліковано: 17.03.2010 10:00 · Розділ: Нові технології

Сухий лід виглядає кумедно, але не в масштабах планети, де діоксид вуглецю є одним з найбільш небезпечних парникових газів. Фото взято з сайту popmech.ru
Сухий лід виглядає кумедно, але не в масштабах планети, де діоксид вуглецю є одним з найбільш небезпечних парникових газів. Фото взято з сайту popmech.ru

Вчені стверджують, що надлишок двоокису вуглецю шкідливий для Землі. А дуже велика кількість монооксиду може просто вбити. Так чому вчені з університету Мічігану з таким ентузіазмом ставляться до ідеї перетворення СО2 в СО?

А все тому, що кінцевий продукт може виявитися придатним для вироблення електроенергії і водню. Хіміки з Мічіганського університету разом зі своїми колегами з Оксфорда стверджують, що вони розробили ефективний метод перетворення діоксиду вуглецю в монооксид за допомогою видимого світла, наприклад, сонячного.

Очевидно, вони не перші, що виступили з подібною технологією. Вчені з Національних лабораторій у Санді, Нью-Мексико, наприкінці 2007 року хвалилися використанням сфокусованої сонячної енергії для перетворення СО2 в СО.

У чому ж різниця? Новий метод, опублікований в журналі Американського хімічного товариства, очевидно, використовує значно менше енергії, ніж існуючі технології. І він дуже близький до того процесу, який йде в природних умовах.

«Це перший крок до демонстрації самої можливості, і, уявіть собі, мікроби роблять щось подібне», - говорить біохімік Стів Рагсдейл з Мічігану.

«Я не знаю ні одного організму, який би використовував енергію сонця для відновлення діоксиду вуглецю до монооксиду, але я можу уявити собі як ситуацію, в якій ми знайдемо живу істоту, яка на це здатна, так і ситуацію, в якій ми отримаємо таку істоту за допомогою генної інженерії».

Рагсдейл з колегами використовували видозмінений за допомогою ферментів оксид титану і фотосенсибілізатора, щоб здійснити перетворення СО2 в монооксид вуглецю. Вчені стверджують, що отриманий продукт може бути використаний не тільки для вироблення електрики або водню, але і перетворений за допомогою існуючих каталізаторів в рідке паливо.

Є два зауваження: реакція повинна йти в безкисневому середовищі, а за отриманим монооксидом вуглецю потрібно стежити, оскільки він отруйний.

Може це відповідь на так звану кліматичну кризу, спричинену антропогенним глобальним потеплінням, що наступило внаслідок спалювання природного палива?

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.