Таємницю Леонардо да Вінчі розкрито Автор: Lesly · Опубліковано: 17.03.2010 12:27 · Розділ: Культура

Славнозвісна посмішка Джоконди своїй таємничості завдячує своєрідній техніці живопису, що створює ілюзію ніби зображення змінюється на очах, стверджує Флоріан Хуцлер, австрійський невролог з Центру нейрокогнітівних досліджень (Зальцбург).

Професор Хуцлер вважає, що Леонардо да Вінчі, видатний художник та вчений епохи Відродження, досконало володів прийомом "сфумато", який передбачає нанесення на полотно тонких шарів фарби один на одного, в результаті чого створюється ледь вловима тінь.

Таємничість посмішки Джоконди пояснюється особливою технікою живопису, яка створює ілюзію ніби зображення змінюється на очах. Фото взято з сайту compulenta.ru
Таємничість посмішки Джоконди пояснюється особливою технікою живопису, яка створює ілюзію ніби зображення змінюється на очах. Фото взято з сайту compulenta.ru

Експерименти проведені за участю добровольців підтвердили, якщо дивитися в очі Мони Лізи, складається враження, що на її губах грає посмішка. Але варто трохи опустити погляд, і посмішка зникає. Такий феномен пояснюється тим, що тіні видно дуже добре, якщо дивитися просто на губи Джоконди. Саме вони "крадуть" посмішку. А периферійний зір їх не вловлює: тіні зливаються, і виникає ілюзія легкої посмішки.

А професор психології з Університету Британської Колумбії (Канада) Стівен Портер стверджує, що проведене Хуцлером дослідження допомагає зрозуміти процес сприйняття людиною виразу обличчя. На його думку, люди на підсвідомому рівні сприймають ледь помітні риси, аналізуючи обличчя не по частинах, а як єдине ціле, навіть не усвідомлюючи цього. А висновки про обличчя співрозмовника ми робимо аналізуючи невагомі на перший погляд фактори.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?