Біологи запропонували новий метод ідентифікації людей Автор: Lesly · Опубліковано: 17.03.2010 08:54 · Розділ: Наука

Сьогодні злочинці повинні бути надзвичайно обережними, щоб не залишити на місці злочину відбитків пальців або зразків ДНК. А тепер їм доведеться користуватися ще й засобами для дезінфекції шкіри рук. Адже, за словами вчених, колонії мікробів, які живуть на пальцях, індивідуальні для кожної людини і саме по "бактеріальному населенню" можна ідентифікувати особу злочинця.

Кожна людина є середовищем для проживання величезної кількості мікроорганізмів, які живуть не тільки всередині тіла, але й на шкірних покривах. Так, в кінці минулого року дослідники повідомили, що на різних частинах тіла однієї людини можуть жити абсолютно різні мікроорганізми (детальніше про це читаємо тут).

Сканер відпечатків пальців. Фото взято з сайту lenta.ru
Сканер відпечатків пальців. Фото взято з сайту lenta.ru

А тепер фахівці поставили перед собою мету встановити, наскільки індивідуальне бактеріальне населення на долонях людини. Опираючись на висновки своїх попередників про те, що у двох людей спільними може бути не більше 13 відсотків видів таких бактерій, вчені вирішили проаналізувати склад бактеріальних колоній, що залишилися на комп'ютерних мишах після того, як з цими пристроями деякий час працювали дев'ять добровольців.

Крім того, фахівці проаналізували зразки бактерій, що населяли руки 270 осіб, які ніколи не торкалися мишок, що були використані в досліді. Потім, маючи в розпорядженні тільки мишку, з якою контактував учасник експерименту, спеціалісти змогли ідентифікувати бактеріальний "слід" кожного з дев'яти добровольців і відрізнити їхні "відбитки" від "відбитків" інших учасників експерименту.

Більш того, було з’ясовано, що колонії бактерій залишаються на поверхні пристрою протягом двох тижнів після того, як його використовували. А характерні для кожної людини колонії мікроорганізмів розростаються в достатній для проведенні ідентифікації кількості через дві години після миття рук.

Вчені переконані, що висновки, до яких вони прийшли в результаті дослідження внесуть свою лепту в розкриття злочинів. Натомість їхні колеги піддають сумніву такі переконання, стверджуючи, що в ході роботи було проаналізовано надто малу кількість зразків бактеріальних колоній, що не дає можливості з точністю стверджувати, що бактеріальний склад може служити ознакою для ідентифікації людей.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.