Електромобіль нового покоління Автор: Andriy · Опубліковано: 16.03.2010 16:20 · Розділ: Нові технології

Схоже, що нові способи перетворення електромобілів на надійний громадський транспорт з'являються кожного тижня, але група південнокорейських вчених з Корейської вищої школи науки і технології створила, можливо, найбільш здійсненний з усіх бачених нинішніх проектів. Online Electric Vehicle (OLEV) отримує енергію магнітним способом від електричних смуг, закопаних під поверхнею дороги, і не має потреби в тривалій процедурі перезарядки.

Поки OLEV грає одну роль - розважальну, але, можливо, скоро все зміниться. Фото взято з сайту popmech.ru
Поки OLEV грає одну роль - розважальну, але, можливо, скоро все зміниться. Фото взято з сайту popmech.ru

В даний час OLEV тестується в Сеулі, він возить за собою три вагони за визначеним маршрутом у сеульському парку розваг. Смуги для перезарядки загальною довжиною 400 метрів встановлені на чотирьох ділянках колії. Приймач, прикріплений до шасі, «підбирає» електрику за допомогою безконтактної магнітної системи, що працює з 70% ефективністю. Отримана в такий спосіб електрика живить двигун і заряджає вбудовані акумулятори, які вступають у справу, коли автобус втрачає підзарядку.

Краса OLEV не тільки в тому, що він працює на електриці, а й у тому, що він може заряджатися в процесі руху, йому не потрібні довгі періоди простою для перезарядки або величезні акумулятори, здатні зберігати великі кількості енергії. Розробники стверджують, що якщо адаптувати систему для використання на автобусних маршрутах Сеула - як воно і буде, якщо OLEV успішно завершить випробування в парку розваг - смуги для перезарядки повинні бути встановлені лише на 20% маршруту. Якщо смуги будуть змонтовані в тих місцях, де автобус не діє (наприклад, на зупинках або перед жвавими перехрестями), він зможе більш-менш безперервно рухатися, не використовуючи ніяких видів енергії, крім електричної, і володіючи при цьому акумуляторною батареєю, в п'ять разів меншою, ніж у звичайного електромобіля.

Таким чином знижується вартість і збільшується корисний простір салону, що робить OLEV в цілому більш ефективним, і справа не тільки в зниженні вартості обладнання маршрутів.

Ще не призначена дата виведення OLEV на міські автобусні лінії, але Сеул планує продемонструвати технологію делегатам з'їзду Великої економічної двадцятки, який відбудеться в листопаді.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.