Реовірус претендує на те, щоб стати протираковим препаратом Автор: Andriy · Опубліковано: 16.03.2010 15:52 · Розділ: Медицина

На малюнку представлені реовірусні частинки. Фото взято з сайту sci-lib.com
На малюнку представлені реовірусні частинки. Фото взято з сайту sci-lib.com

Канадські дослідники виявили, що реовіруси можна використовувати для проведення онколітичної вірусної терапії.

Реовіруси - це представник групи невеликих РНК-вірусів. Він здатний вражати дихальні шляхи і кишечник людини. Однак прийнято вважати, що даний вірус не заподіює серйозної шкоди організму господаря. У ряді експериментів реовірус проявив онколітичну активність відносно пухлин молочної і підшлункової залоз, раку яєчників, лімфоїдної тканини і гліоми високого ступеня злоякісності.

«Реовіруси - це найпоширеніший вірус, який потрапляє в організм великої кількості людей. Наскільки ми знаємо, реовіруси не призводить до розвитку серйозних захворювань. У крайньому разі, людина, в організм якої потрапив реовірус, стикається з легкими респіраторними інфекціями або діареєю легкої форми»- говорить канадський онколог Дон Морріс (Don Morris).

У ході дослідницької роботи доктор Морріс і його колеги вивчали ефективність використання реовірусів як ліків від раку простати як in vitro, так і in vivo. У дослідженнях взяли участь 6 добровольців, у яких була зафіксована рання стадія розвитку раку простати. Кожному з них вчені ввели реовіруси в пухлинну тканину. Через 3 тижні після введення доктор Морріс і його колеги видаляли пухлину з організму пацієнтів і аналізували її стан.

У результаті аналізу стало ясно, що введення реовірусу в уражену тканину виявилося досить ефективним засобом лікування пухлин: загибель пухлинних клітин була яскраво виражена. Важливо відзначити, що реплікації вірусного генома в пухлинній тканині не відбувалося. У цілому вірус не чинив різкого неблаготворного впливу на організм добровольців. Проведені дослідження підтвердили той факт, що реовірус викликає симптоми, схожі на ті, що розвиваються в результаті потрапляння в організм вірусу грипу.

«Отримані нами результати - це сходинка на шляху до майбутніх клінічних випробувань нової категорії лікарських препаратів, спрямованих на лікування раку простати» - говорить Дон Моріс.

Роберт Кларк (професор онкології з Lombardi Comprehensive Cancer Center at Georgetown University) згоден з думкою доктора Морріса. «Люди знали про те, що реовіруси можна застосовувати так само в клініці, але, наскільки мені відомо, ніхто не проводив подібних випробувань. На мій погляд, це цікавий підхід. В даний час існує не так вже й багато онколітиків, але інтерес до цих препаратів поступово збільшується»- говорить Роберт Кларк.

Більш докладний опис результатів проведених досліджень опубліковано в журналі Американської асоціації наукових досліджень в галузі ракових захворювань «Cancer Research».

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу