Під 200-метровою товщею льоду виявлено "креветок" Автор: Lesly · Опубліковано: 16.03.2010 15:34 · Розділ: Природа

Під майже 200-метровою товщею антарктичних льодів було виявлено двох живих істот доволі великих розмірів, повідомляють інформаційні агентства.

Дослідження проводилися в західній частині Антарктики. Для цього в льоду товщиною 182 метри було пробурено наскрізний отвір діаметром 20 сантиметрів. Потім туди опустили відеокамеру на довгому тросі. Під час цієї операції повз об’єктив проплив невідомий науці представник ракоподібних, а потім сів на трос. За словами фахівців, істота нагадувала креветку, а її розмір складав близько 8 сантиметрів.

Невідомий мешканець антарктичних вод схожий на креветку. Фото взято з сайту google.com
Невідомий мешканець антарктичних вод схожий на креветку. Фото взято з сайту google.com

Фахівці виключають можливість проникнення ракоподібних до місця проведення дослідження з океану, зважаючи на те, що відстань до нього перевищує 19 кілометрів. Крім того, малоймовірно, щоб тварина могла потрапити саме в ту маленьку ділянку води, яку вивчали вчені.

Крім живих "креветок" дослідники виявили у водах вічної мерзлоти щупальця медузи. За їхніми оцінками, розмір цілої тварини-власника щупалець міг досягати 30 сантиметрів.

Раніше вважалося, що у підльодовикових водах, куди не проникають сонячні промені, а температура води близька до замерзання, можуть мешкати тільки мікроорганізми. Це нове відкриття свідчить про те, що живі організми більш пристосовані до виживання в екстремальних умовах, ніж вважають вчені, що дає всі підстави припускати, що істоти досить великих розмірів можуть жити на інших небесних тілах.

Джерело: last24.info


Інші новини розділу