Виявлено останки древніх земноводних Автор: Lesly · Опубліковано: 16.03.2010 12:09 · Розділ: Наука

Як повідомляє видання The Daily Telegraph, в Пітсбурзі, штат Пенсильванія, дослідники виявили останки однієї з найдавніших хребетних істот на землі.

Раніше невідома науці тварина отримала назву Fedexia striegeli на честь компанії FedEх, на території відділення якої була зроблена знахідка, і палеонтолога Адама Стрігеля (Adam Striegel), який знайшов кістки. Провівши аналізи, вчені встановили, що вік скам’янілості становить більше 300 мільйонів років, а відноситься вона до родини Trematopidae.

Вік кісток F. striegeli щонайменше на 20 мільйонів років перевищує останки всіх відомих науці родичів істоти. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
Вік кісток F. striegeli щонайменше на 20 мільйонів років перевищує останки всіх відомих науці родичів істоти. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

Треба сказати, що кістки F. striegeli чудово збереглися - в своєму розпорядженні дослідники мають череп у відмінному стані. Вони припускають, що тварина була земноводним організмом, однак більшу частину свого життя проводила на суші, а у воду поверталася тільки для того, щоб відкласти яйця.

Важливість знахідки полягає в тому, що вік кісток F. striegeli щонайменше на 20 мільйонів років перевищує останки всіх відомих науці родичів істоти. Крім того, це відкриття дозволило встановити, що вже 300 мільйонів років тому хребетні були широко поширені на поверхні Землі.

А зовсім недавно фахівці оприлюднили результати вивчення найдавніших тероподів. Вченим пощастило виявити кілька представників нового виду, який отримав назву Tawa hallae. Детальніше про це читайте тут.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.