З музею викрадено першу олімпійську медаль Автор: Lesly · Опубліковано: 16.03.2010 11:01 · Розділ: Кримінал

В неділю,14 березня, з Музею спорту імені принца Тітіномія, що в Токіо (Японія) було викрадено медаль чемпіона перших сучасних Олімпійських ігор, що проходили в Афінах в 1896 році.

Пам’ятна медаль вагою майже 70 г і діаметром близько 50 мм зберігалася в незачиненій скляній камері, а окремих засобів відеоспостереження в приміщенні встановлено не було.

В 1896 році нагороди для переможців Олімпіади відливалися зі срібла, а не золота, як сьогодні. Фото взято з сайту wikipedia.org
В 1896 році нагороди для переможців Олімпіади відливалися зі срібла, а не золота, як сьогодні. Фото взято з сайту wikipedia.org

Правоохоронні органи вже зайнялися розслідуванням крадіжки, а адміністрація музею звернулася до грабіжника з проханням повернути безцінну реліквію. Крім того, повідомляється, що в музеї будуть прийняті всі необхідні заходи, щоб подібні випадки більше не повторювалися.

Викрадена медаль була вручена Герману Вейнгартнеру, німецькому гімнасту за перемогу в стрибках у висоту. А після смерті спортсмена його нащадки передали пам’ятну нагороду японському гімнасту Юкіо Ендо, що став чемпіоном у багатоборстві на Олімпійських іграх 1964 року в Японії.

Треба сказати, що в 1896 році нагороди для переможців Олімпіади відливалися зі срібла. А вже з 1908 року було прийнято рішення вручати золоті, срібні та бронзові медалі спортсменам, які зайняли перше, друге і третє місця відповідно.

Джерело: glavred.info


Інші новини розділу