В Британському музеї виставлено монету, викарбувану на честь вбивства Цезаря Автор: Lesly · Опубліковано: 16.03.2010 08:49 · Розділ: Культура

Британський музей відзначив 2054-річчя з дня вбивства Юлія Цезаря представив на громадський огляд золоту монету, викарбувану з нагоди вбивства римського правителя. Виставка відкрилася вчора, 15 березня, - в день коли загинув великий полководець.

На одній стороні монети красується голова Брута, ватажка змовників, з іншої - кинджали (Цезар загинув внаслідок численних колотих ран) та пілос (головний убір вільної людини, який символізує, що змовникам вдалося скинули тирана). На цій же стороні викарбовано дату – березневі іди (15 березня). У монеті зроблено невеличкий отвір, - це наводить на думку, що один зі змовників носив її на шиї як медаль.

У монеті зроблено невеличкий отвір, - це наводить на думку, що один зі змовників носив її на шиї як медаль. Фото взято з сайту guardian.co.uk
У монеті зроблено невеличкий отвір, - це наводить на думку, що один зі змовників носив її на шиї як медаль. Фото взято з сайту guardian.co.uk

Загалом відомо про існування близько 60 таких пам'ятних монет, багато з них зберігаються в музеях, хоча і приватні колекціонери вважають за честь мати їх у своїх колекціях. Однак, практично всі вони срібні, а золоті – тільки дві. Треба сказати, що останнім часом, експерти все частіше говорять про те, що друга золота монета є підробленою. Якщо цей факт підтвердиться, то цінність пам’ятного експонату з Британського музею зросте ще більше.

В 1932 році "медаль" вже була частиною експозиції Британського музею, однак тоді організація не мала достатньо коштів щоб її викупити. З того часу монета переходила з рук в руки, поки її не позичив для нової виставки теперішній власник.

Цезар був убитий в 44 році до нашої ери в приміщенні римського сенату; невдоволення сенаторів-змовників було викликане тим, що за час громадянської війни в країні воєначальник перетворився на одноосібного правителя Римської Імперії.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?