Несподіванки перешкоджають людині помічати дрібниці Автор: Lesly · Опубліковано: 15.03.2010 15:32 · Розділ: Наука

Вчені з американського Університету Вандербілта (штат Теннесі), вивчаючи процеси, які відповідають за увагу, з'ясували чому несподівані події "засліплюють" мозок людини.

В ході досліджень було встановлено, що коли увагу людини привертає щось неочікуване, то її мозок стає тимчасово "сліпим" до наступних подій. Крістофер Аспланд, один з один з авторів дослідження розповідає, що у такі моменти спостерігається прискорення серцебиття та певні порушення в діяльності нервової системи. А вся увага при цьому концентрується на новому явищі.

У моменти несподіванок спостерігається прискорення серцебиття та певні порушення в діяльності нервової системи. Фото взято з сайту wordpress.com
У моменти несподіванок спостерігається прискорення серцебиття та певні порушення в діяльності нервової системи. Фото взято з сайту wordpress.com

У свій час академік Іван Павлов говорив про те, що подібна реакція допомагає тваринам розпізнати в новому об'єкті їжу або ворога. Однак, в цьому є і негативний аспект: адже "засліплення" притуплює увагу людини до інших об'єктів, що потрапили до її поля зору. Так, наприклад, учасників дослідження просили знайти букву Х серед потоку інших літер, що з’являлися на екрані. Треба сказати, що коли в потоці цих знаків з'являлося обличчя, добровольці відчували подив і двічі пропускали букву X на екрані.

Під час експерименту вчені спостерігали за роботою мозку волонтерів з допомогою методу функціонально-магнітного резонансу. З'ясувалося, що під час пошуку букви області мозку, відповідальні за ці процеси, на екрані спалахували червоним, а області, що реагують на несподіваний стимул - синіми. А нижня лобова борозна брала участь і в роботі на увагу, і в реакціях здивування. Саме лобова борозна, на думку вчених, обмежує здатність людини виконувати декілька завдань одночасно.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.