Кліматичні зміни призводять до зменшення розмірів птахів Автор: Lesly · Опубліковано: 15.03.2010 13:19 · Розділ: Природа

Вчені з Університету Цюріха (Швейцарія) і співробітники Музею природної історії імені Карнегі (штат Пенсільванія, США) встановили, що за останні роки співучі птахи Сполучених Штатів зменшилися в розмірах. Фахівці припускають, що спричинити таке явище могли кліматичні зміни.

Перш ніж прийти до таких висновків, орнітологи дослідили майже півмільйона птахів, які належать до різних видів. В результаті було встановлено, що вага пернатих співаків зменшився, а їхні крила стали коротшими. Зміни, про які говорять спеціалісти, відбулися за півстоліття.

Червона танагра за півстоліття зменшилася на 2 відсотки. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Червона танагра за півстоліття зменшилася на 2 відсотки. Фото взято з сайту bbc.co.uk

В ході роботи фахівці проаналізували дані про птахів, спійманих з 1961 по 2007 рік. Зокрема порівнювалася наявна інформація про вагу пернатих, довжину крил та відстані від зап'ястя до кінчика найдовшого махового пера. Птахи для проведення спостережень відловлювалися в різні пори року, серед них були як місцеві види, так і тварини, що прилітали на зимівлю.

Такий аналіз дав можливість встановити, що за 46 років з 83 видів, спійманих під час весняної міграції, 60 зменшилися в розмірах. А з 75 видів, які відлітають восени, меншими стали 66. Аналогічні процеси спостерігалися і в птахів, відловлених влітку: з 65 видів 51 зменшився. Дрібнішими стали і 20 з 26 видів, що прилітають на територію США на зимівлю.

Однак, виявлені зміни не надто радикальні. Так, вага весняних мігруючих птахів за 46 років знизилася на 1,3% (наприклад, 10-грамова славка полегшала всього на 130 міліграмів). Натомість, у деяких інших видів втрати у вазі стали більш помітними: маса червоногрудого дубоносого кардинала стала меншою на 4%, кентуккійской славки - на 3,3%, червоної танагри - на 2,3%.

Орнітологи припускають, що зниження маси – це пристосування до підвищення атмосферних температур. Натомість інші переконують, що птахи "здають позиції" через брак їжі або прискорення процесів обміну речовин. Більш точні висновки можна буде зробити тільки після низки додаткових досліджень.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу