Діти, які пережили насильство, схильні до болів в животі Автор: Andriy · Опубліковано: 15.03.2010 09:07 · Розділ: Життя

Діти, які пережили душевну травму, фізичне або сексуальне насильство, частіше страждають від болю в животі, нудоти і блювання. Фото взято з сайту sci-lib.com
Діти, які пережили душевну травму, фізичне або сексуальне насильство, частіше страждають від болю в животі, нудоти і блювання. Фото взято з сайту sci-lib.com

Діти, які пережили душевну травму, фізичне або сексуальне насильство, частіше страждають від болю в животі, нудоти і блювання, ніж їх однолітки, що виховуються в благополучних сім'ях. До такого висновку прийшли вчені з Університету Північної Кароліни, Чапел-Хілл, США. Гастроентеролог і гепатолог Міранда ван Тілбург з медичної кафедри університету вважає, що, коли юні пацієнти на прийомі у лікаря скаржаться на безпричинні болі в шлунково-кишковому тракті, в першу чергу, необхідно з'ясувати, чи не мало місце насильство над дитиною.

Відповідну доповідь опубліковано в журналі «Annals of Family Medicine» за березень/квітень 2010 року.

Доктор медичних наук ван Тілбург разом з колегами аналізувала дані, отримані в ході лонгітюдних досліджень питання жорстокого поводження з дітьми. В експерименті брало участь 845 дітей віком від 4 до 12 років. Кожні два роки вчені проводили опитування серед батьків на предмет будь-яких гастроентерологічних дисфункцій, що виникають у їхніх дітей, а також фіксували в центрах соціального захисту будь-які скарги, пов'язані з насильством, виявленим до цих дітей. Пацієнти, які досягли 12 років, самі складали звіти про стан свого шлунково-кишкового тракту, душевне самопочуття і т.д. Вчені аналізували дані за допомогою методу логістичної регресії.

Результати показали, що в 91% випадків сексуальне насильство або передувало, або збігалося з періодом нездужань в області живота. Крім того, у деяких дітей при згадці випадків насильства в минулому простежувалася статистично значима асоціація між насильством (фізичним, психологічним або сексуальним) і абдомінальним болем, нудотою/блювотою.

Учені також провели додаткові аналізи, в ході яких вивчали вплив психічного та фізичного насильства окремо. Результати показали, що в більшості випадків величина впливу падала нижче рівня статистичної значущості, за виключенням кореляції між фізичним насильством та нудотою/блювотою. За словами Міранди ван Тілбург, це співпадає з даними, зареєстрованими в інших медичних джерелах. Психічні травми лише частково послаблюють кореляцію між фізичним насильством та нудотою. Інші фактори, такі як постійні зміни в нервовій системі в результаті травм, пов'язаних з фізичним насильством, очевидно, також відіграють у цьому процесі певну роль.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.