Навіть у депресії є світла сторона Автор: Andriy · Опубліковано: 15.03.2010 08:21 · Розділ: Краса і здоров'я

Фото взято з сайту inauka.ru
Фото взято з сайту inauka.ru

Американські психіатри з'ясували, що депресія, яку хоча б раз у житті переживає кожна людина, корисна для нас.

Лікарів давно турбувала загадка депресії - це стан характерний для 7% населення, хоча інші психічні розлади зустрічаються набагато рідше. Психіатри з університету Вірджинії зайнялися вивченням коренів депресії і з'ясували, що вона починається з процесу румінації (від англійського ruminate - "жувати жуйку"). Так у психіатрії називають нав'язливе "пережовування" одних і тих самих думок, негативних вражень і т.п. Виявилося, що люди, схильні до румінації, болючіше реагують на стрес і частіше хворіють на депресією.

Румінація пригнічує розумові здібності: погіршується пам'ять, здатність до аналізу. Колись це наводило вчених на висновок, що румінація - марна трата розумової енергії. Але вони все ж припустили, що у неї є і якийсь позитивний сенс. Адже вона часто виникає як відповідь на серйозний стрес - смерть близької людини чи звільнення з роботи. І тоді нав'язливі роздуми про одне і теж допомагають людині пережити удар (згадаємо російську приказку "з горем треба переспати").

Основні ознаки депресії - нездатність отримувати задоволення, втрата інтересу до їжі, сексу і спілкування - також мають конструктивний зміст. Виявляється, в цей час активізується зона головного мозку, що відповідає за концентрацію уваги. І чим сильніша депресія, тим активніша ця зона. Таким чином, вчені роблять висновок, депресія полегшує пошук виходу зі складної ситуації. І як тільки рішення знайдено, вона проходить. Не всі психіатри згідні з новою гіпотезою. Але, можливо, ті, хто переживає депресію, знайдуть в ній несподівану підтримку.

Джерело inauka.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.