Папір чи пластик? Автор: Lesly · Опубліковано: 03.11.2014 08:47 · Розділ: Екологія

Нещодавно канадські урядовці повідомили про намір повністю перейти на пластикові гроші. В даному випадку мова не йде про картки, а про справжні банкноти з полімерних матеріалів. Планується, що пластик ввійде в обіг в Канаді вже в кінці 2011 року, а виготовлятиме такі гроші Австралія, одна з більше двох десятків країн, де пластикові банкноти вже є в обігу.

Експерти вважають, що ідея з пластиковими грішми, незважаючи на те, що їх виготовлення обходиться значно дорожче, окупить себе, адже пластик служитиме в 2-5 разів довше ніж звичайна валюта. Крім того, на відміну від паперових банкнот, які можуть виводити з ладу банкомати внаслідок потрапляння на оптичні зчитувачі малесеньких часток чорнила, пластикові не завдаватимуть такого клопоту; а ще, їх набагато важче підробити.

Перша полімерна банкнота була випущена в Австралії в січні 1988 року на честь двохсотліття країни. До 1996 року пластикові гроші повністю витіснили паперові. Фото взято з сайту rediff.com
Перша полімерна банкнота була випущена в Австралії в січні 1988 року на честь двохсотліття країни. До 1996 року пластикові гроші повністю витіснили паперові. Фото взято з сайту rediff.com

Не менш важливо й те, що пластикові гроші не забруднюються як паперові: їм не страшні пилюка, рідини, чи навіть жирні речовини. Полімерні матеріали не бояться пральних машин, а численні згинання не завдають їм шкоди. Медики стверджують, що через пластикові банкноти, зважаючи на їхню структуру поверхні, буде передаватися значно менше збудників інфекційних захворювань.

Екологи у свою чергу заявляють, що пластикові гроші – це краща альтернатива не тільки для уряду та користувачів, але й для довкілля, зважаючи на те, що буде затрачатися значно менше паперу для виготовлення традиційних банкнот, а пластикові гроші, можуть бути перероблені і використані у виробництві пластмасових виробів, таких як контейнери для компосту чи сантехника.

Джерело: about.com

Інші новини розділу