На зміну металевому радіатору прийде поліетиленовий Автор: Andriy · Опубліковано: 12.03.2010 18:47 · Розділ: Нові технології

Як правило, полімери використовуються як ізолятори, але група дослідників з Массачусетського технологічного інституту розробила спосіб перетворення поліетилену - найбільш часто використовуваного полімеру - в провідник, який проводить тепло краще, ніж це роблять багато чистих металів. Але перетворення ізолятора в провідник тільки половина досягнення: умовивши молекули вишикуватися певним чином, вчені створили поліетилен, який проводить тепло лише вздовж одного виділеного напряму. Крім того, пластиковий матеріал залишився електроізолятором.

Ланцюжки поліетиленових молекул звичайно збудовані у випадковому порядку, але вченим з МТІ вдалося навчити їх «тримати лад». Фото взято з сайту popmech.ru
Ланцюжки поліетиленових молекул звичайно збудовані у випадковому порядку, але вченим з МТІ вдалося навчити їх «тримати лад». Фото взято з сайту popmech.ru

Збудувати купу молекул полімеру в один ряд - непросте завдання. Будучи наданими самі собі, молекули розташовуються випадковим чином, перешкоджаючи тим самим проведенню тепла. Але група вчених з МТІ виявила, що, повільно витягаючи поліетиленові нитки з рідини, можна змусити молекули вишикуватися в лінію і розгорнутися в одну і ту ж сторону, створивши матеріал, який буде проводити тепло лише вздовж одного виділеного напряму.

Такий теплопровідник може використовуватися у тисячах пристроїв, в яких тепло має бути відведено від певного місця, наприклад, в радіаторах, комп'ютерних процесорах або в портативних гаджетах. Володіючи теплопровідністю, що в 300 разів перевищує теплопровідність звичайного поліетилену, новий полімер обганяє за даним показником приблизно половину теперішніх металів, а значить, потенційно він може замінити металеві провідники в деяких поширених пристроях.

Звичайно, все це залежить від того, чи вдасться змінити технологічний процес таким чином, щоб ціна одержуваного полімеру була прийнятною з ринкової точки зору. Поки ця мета не досягнута. Але як тільки вчені навчаться виробляти новий продукт великими партіями, він швидко перестрибне з наукової лабораторії в комерцію, надаючи дешеву альтернативу металам, використовуваним в теплообмінних процесах в різних пристроях, котрі збільшують вартість останніх.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.