З комарами боротиметься лазер Автор: Andriy · Опубліковано: 12.03.2010 18:01 · Розділ: Нові технології

Комар носа не підточить. Просто не встигне: нова лазерна система зіб'є його ще на підльоті.

Точне влучення лазера. Фото взято з сайту popmech.ru
Точне влучення лазера. Фото взято з сайту popmech.ru

Компанія Intellectual Ventures, дітище колишнього високопоставленого працівника Microsoft Натана Мірвольда (Nathan Myhrvold), займається розробкою «протимоскітного лазера» ще з 2008 р. Лише нещодавно публіці була продемонстрована система за роботою. І публіка не розчарувалася. Подивимося ж і ми:

Це, звичайно, не проста забава для ледачих або чутливих домовласників. Пристрій призначений для роботи в регіонах, де до цих пір поширені епідемії малярії, рознощиками якої, як відомо, виступають ці комахи. Спонсором розробки виступили Білл і Мелінда Гейтс, а точніше - їх благодійний фонд, один з проектів якого як раз полягає в зниженні смертності від малярії, яка щорічно складає близько 1 млн людей. Як зауважив сам Натан Мірвольд на презентації, кожні 43 секунд від цієї хвороби вмирає 1 дитина. А це вже не жарти.

Розробникам досить швидко вдалося створити діючий прототип «протимоскітнго лазера», однак установка була дуже дорога й примхлива для використання в країнах, що розвиваються. У сьогоднішній формі вона стала куди простішим і надійнішим варіантом. За словами авторів, всі необхідні компоненти для неї «можна купити на eBay»: це деталі від старих принтерів і проекторів, лінзи від цифрових фотоапаратів. За їхньою оцінкою, складання потребує суми близько 50 доларів.

На презентації Натан Мірвольд випустив у скляному контейнері сотні заздалегідь спійманих комарів. Лазер швидко виявив їх рух і по одному перестріляв всіх: на дні контейнера накопичилася значна купка комариних останків. Автори проекту запевняють, що їхня система здатна знищувати 50-100 комах в секунду. До того ж, вона ще й точна і нізащо не сплутає комара з метеликом, і навіть відрізняє нешкідливого комариного самця від самки, за особливою частою руху крил, властивою тільки цим шкідливим комахам. «Ви можете знищити мільярди комарів за одну ніч - і не нашкодити жодному випадковому метелику», - резюмує Мірвольд. Це звучить, як урочиста музика для кожного любителя походів по вологих північних лісах і тайзі, для кожного, хто постраждав від цих жахливих створінь.

Цікаво, але «російський слід» у розробці і справді виявляється. На злеті Холодної війни один з авторів проекту був задіяний у горезвісній американській військовій програмі СОІ. Саме нею і надихнулася ця система. Як відомо, сам проект СОІ, що отримав звучну назву «Зоряні війни», був незабаром згорнутий, як нереалістичний, так що сьогодні всі війни звелися до війни з комарами.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.