Кросворди допомагають забути образи Автор: Lesly · Опубліковано: 14.03.2010 12:50 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники з Гарвардського університету (США) радять сімейним парам, яким важко втримати "погоду в домі" проводити дозвілля за розгадуванням кросвордів або японських цифрових головоломок судоку.

В ході численних експериментів науковці встановили, що внаслідок стимулювання певних ділянок головного мозку чоловік і жінка перестають сердитися один на одного і швидше забувають старі образи. Зокрема, люди, в яких спостерігається підвищена активність бічної частки передлобної кори головного мозку краще вміють контролювати свої емоції. Викликати активність в цій ділянці мозку можна і штучно, розгадуючи загадки та розв’язуючи кросворди і головоломки.

Науковці встановили, що розгадуючи загадки та розв’язуючи кросворди і головоломки люди швидше перестають ображатися один на одного. Фото взято з сайту deadspin.com
Науковці встановили, що розгадуючи загадки та розв’язуючи кросворди і головоломки люди швидше перестають ображатися один на одного. Фото взято з сайту deadspin.com

Психологи з Гарварду переконалися в цьому на практиці. Так, вони пропонували парам після сварок розгадувати кросворди і виявили, що подружжя, які виконували їхні рекомендації, мирилися швидше і більш охоче, ніж ті, хто шукав іншої розради.

Трохи раніше дослідники з Великобританії встановили, що розгадування кросвордів або складання пазлів, допомагають організму спалювати в середньому 90 калорій на годину. Енергоємність таких видів розумової діяльності пояснюється тим, що мозок під час подібних "навантажень" виробляє близько мільйона нейронів, які передають повідомлення всьому тілу. А передачу цих сигналів забезпечують нейротрансмітери, для продукування яких нейрони поглинають величезну кількість глюкози, калорій і кисню.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу