Wi-fi з люстри: Світло замість радіо Автор: Andriy · Опубліковано: 12.03.2010 16:45 · Розділ: Нові технології

Блискуча ідея вийшла з дверей німецького інституту імені Фраунгофера. Вона здатна не тільки змінити спосіб, яким ми підключаємося до інтернету, а й пожвавити ринок світлодіодних ламп для освітлення приміщень. Учені знайшли спосіб «зашити» сигнал у світло, що виходить з ламп і світильників, перетворюючи, таким чином, потік світла в високошвидкісний широкосмуговий канал зв'язку.

Через деякий час лампи можуть стати не тільки окрасою інтерєру, але і точками доступу в мережу. Фото взято з сайту popmech.ru
Через деякий час лампи можуть стати не тільки окрасою інтерєру, але і точками доступу в мережу. Фото взято з сайту popmech.ru

Не те щоб wi-fi, який використовує радіочастоти, був поганий, але обмежена пропускна здатність прив'язує його до певної частини спектру всередині і без того заповненої сигналами області. Крім того, радіосигнал, що проникає крізь стіни - подарунок для піратів і проблема для тих, хто хоче, щоб сигнал був одночасно захищеним і позбавленим перешкод.

Бездротова передача інформації за допомогою видимої частини спектру здійснюється таким чином: всі джерела світла в кімнаті швидко блимають, насправді, так швидко, що людське око цього ніколи не помітить. Лампи розжарювання і флуоресцентні лампи не можуть блимати так швидко, тому для нової технології необхідні світлодіоди, щоправда, найзвичайніші, що знаходяться у вільному продажі. І, хоча ці світлодіоди також володіють обмеженою пропускною здатністю, вченим вдалося істотно збільшити її, відфільтрувавши все, крім синього світла.

Група дослідників в лабораторії інституту імені Фраунгофера скачала дані зі швидкістю 230 мегабіт в секунду, це рекорд для бездротових з'єднань, що працюють у видимій частині спектру і використовують загальнодоступні світлодіоди. Досягнута швидкість порівняна зі швидкістю високоякісних бездротових з'єднань, що працюють на радіохвилях. З найкращим модулюючим сигналом даний показник може бути збільшений удвічі, а отже, в майбутньому ми будемо користуватися захищеними і дуже швидкими бездротовими каналами передачі даних, просто клацнувши вимикачем.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.