Чоловіки, які працюють на сонці, мають менше проблем із нирками Автор: Lesly · Опубліковано: 13.03.2010 15:07 · Розділ: Наука

Дослідники із США стверджують, що у чоловіків, які змушені часто і протягом тривалих періодів часу перебувати на сонці, суттєво знижується ризик виникнення раку нирок у порівнянні з представниками сильної статі, що рідко бувають на сонячному світлі.

Спеціалісти на чолі з Сарою Карамі з Національного інституту раку в Роквілі виявили, що чоловіки, робота яких вимагає постійного перебування під сонячними променями, на 24-38% рідше піддаються ризику розвитку раку нирок. При цьому, доктор Карамі підкреслила, що її група аналізувала час перебування чоловіків на сонці виключно впродовж робочих годин, тоді як дозвілля не враховувалося. Крім того, науковці вивчали тільки зв'язок сонячних променів з ризиком розвитку раку нирок. Інші види пухлин, так само як і інші хвороби, до уваги не бралися.

Чоловіки, робота яких вимагає постійного перебування під сонячними променями, на 24-38% рідше піддаються ризику розвитку раку нирок. Фото взято з сайту obozrevatel.com
Чоловіки, робота яких вимагає постійного перебування під сонячними променями, на 24-38% рідше піддаються ризику розвитку раку нирок. Фото взято з сайту obozrevatel.com

А результати дослідження дозволили вченим припустити, що така закономірність може бути в певній мірі пов’язана із впливом вітаміну D, що, як відомо, виробляється в шкірі під дією сонячних променів. "Необхідність проводити інші дослідження і з іншими групами населення є очевидною, оскільки таким чином ми зможемо точніше визначити довгостроковий вплив ультрафіолетового випромінювання та вітаміну D, що надходить в організм людини під дією сонця", - заявила доктор Карамі.

Треба сказати, що такого ж позитивного впливу сонячного світла на жіноче здоров’я виявлено не було. На думку фахівців, це можна пояснити біологічними або поведінковими відмінностями між чоловічою та жіночою статтю. Крім того, певну роль у впливі ультрафіолету на організми представників слабкої та сильної половин людства може відігравати рівень активності чоловіків і жінок.

Незважаючи, на вагомість цього відкриття, фахівці говорять, що це лише попередні результати, а всі "можливо", що виникли в процесі дослідження потребують додаткового вивчення.

Джерело: obozrevatel.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.