В Лондоні відкрилася виставка індійського портрету періоду XVI-XIX століть Автор: Lesly · Опубліковано: 12.03.2010 15:27 · Розділ: Культура

За повідомленням видання ArtDaily, сьогодні в лондонській Національній портретній галереї (Великобританія) на огляд громадськості представлено картину, яка вважається найбільшим твором мистецтва часів імперії Великих Моголів.

На картині в повний зріст зображений імператор Джахангір (1605-1627), один з правителів Північної Індії з династії Великих Моголів. Імператора зображено сидячим на стільці з м’ячем в руках, а його голову оточує німб. Одяг Джахангіра теж вражає своєю ошатністю.

Перлиною виставкиІндійський
Перлиною виставкиІндійський

Портрет датується 1617 роком, його висота складає близько 180 сантиметрів. А ім’я художника не відоме: та частина картини, де митці зазвичай залишають автограф, була пошкоджена. Однак, майстерність майстра пензля удостоїлося віршованої похвали, що розмістилася в іншій частині картини.

Знавці індійського живопису вважають, що створити цей портрет міг Абу-л-Хасан (Abu `l Hasan), найбільш відомий індійський живописець того часу. Оцінили цю роботу і сьогодні: картина стала "перлиною" виставки "Індійський портрет: 1560-1860", де загалом представлено 60 зображень.

Династія Великих Моголів правила Індією з 1526-го по 1858 рік; Джахангір був четвертим за рахунком імператором і прославився своїм вільнодумством та любов’ю до мистецтва.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?