Фахівці розробляють пристрої ДУ для … тарганів Автор: Lesly · Опубліковано: 12.03.2010 13:17 · Розділ: Нові технології

Відомо, що комахи здатні переживати екстремальні перепади температур, які для людського організму виявляються смертельними, і навіть глобальну ядерну катастрофу, про що зараз говориться чимало.

Зважаючи на те, що таргани здатні не дихати по 40 хвилин, проникати у будь-які щілини і "розвідати" ситуацію в місцях, куди людині наближатися небезпечно, дослідники розпочали роботи по створенню дистанційно керованих жуків, основним завданням яких буде пошук компонентів атомної зброї.

"Для нас таргани - ідеальні виконавці, - говорить керівник групи дослідників, які працюють над проектом, професор Вільям Чарльтон. - Вони здатні виживати без їжі надзвичайно довго. Вони виживуть і в Антарктиді. Вони вкрай стійкі до впливу радіації. Нарешті, вони можуть нести дуже великий у порівнянні з власною вагою вантаж".

Планується створити команду із 20 комах, кожна з яких зможе нести один з 3 типів сенсорів для виявлення різних компонентів ядерного палива. Фото взято з сайту gizmodo.com
Планується створити команду із 20 комах, кожна з яких зможе нести один з 3 типів сенсорів для виявлення різних компонентів ядерного палива. Фото взято з сайту gizmodo.com

На початкових етапах дослідження вчені планували розробити робота на основі живого таргана, але потім прийшли до висновку, що більш ефективно і дешевше використовувати живу систему. Звичайний тарган не вимагає особливих умов і може експлуатуватися протягом тривалого часу, а його подальша доля (після виконання місії) нікого не хвилює.

Дослідники вже розробили прототип пристрою, що управлятиме діями жука. Його вага становить 3 грами і тарган зможе носити його на спині місяцями. Для виконання "спецоперацій" планується підготувати команду із 20 комах, кожна з яких зможе нести один з 3 типів сенсорів для виявлення різних компонентів ядерного палива. Група зможе "прочесати" площу близько 1 квадратного кілометра, а всі зібрані дані буде передано оператору через мініатюрну систему зв'язку. Крім того, з допомогою імплантованого в тіло жука механізму, людина зможе направляти пошуки тарганів.

На даний час група Вільяма Чарльтона займається розробкою мініатюрних сенсорів, систем комунікації і, звичайно, джерелами енергії для всього цього начиння, адже на відміну від тарганів, електроніка потребує постійного живлення.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.