Японці намагаються повернути до життя священне дерево Автор: Lesly · Опубліковано: 12.03.2010 12:11 · Розділ: Цікаві факти

Японські фахівці постараються повернути до життя тридцятиметрове дерево в японському храмі Цуругаока Хатіман-гу, яке впало під дією сильного, повідомляють інформаційні агентства.

На запрошення служителів синтоїстського храму Цуругаока Хатіман-гу сюди прибула група біологів, які уважно оглянули дерево. 800-літньому гінкго надається така велика увага, оскільки це дерево вважається священним.

Вважається, що дереву гінкго, яке не витримало натиску сильного вітру, не менше восьмисот років
Вважається, що дереву гінкго, яке не витримало натиску сильного вітру, не менше восьмисот років

Вивчивши рослину, фахівці прийшли до висновку, що прижитися в землі дерево не зможе, оскільки в середині порожнє. Однак, дослідники запропонували інший спосіб відродити його: корені, на їхню думку, не ушкоджені, тому, якщо повернути їх до землі, то, можливо, з'являться пагони. Крім того, додаткові пагони буде зрізати зі стовбура.

Представники префектури Канагава, в якій знаходиться стародавній храм, зі свого боку, запропонували залучити вчених, щоб створити саджанці з гілок і, тим самим, виростити дерево з генотипом ідентичним впалому дереву.

Вважається, що дереву гінкго, яке не витримало натиску сильного вітру, не менше восьмисот років. Впродовж останніх кількох століть воно було символом храму Цуругаока Хатіман-гу, який без перебільшень можна назвати головним серед численних храмів Камакури, столиці стародавньої Японії.

Про вік гінкго говорять приблизно. За легендою, близько 800 років тому поруч з цим деревом був убитий сегун Санетомо Мінамото, один з правителів Японії, а його вбивця причаївся в тіні розлогого гілля.

Джерело: mail.ru


Інші новини розділу