Винайдено новий метод зарядки батарей Автор: Lesly · Опубліковано: 11.03.2010 14:41 · Розділ: Нові технології

Необхідність час-від-часу заряджати батарейки приносить чимало незручностей зважаючи на тривалість цієї процедури. Тому фізики поставили собі за мету по-можливості скоротити процес зарядки літій-іонних акумуляторів.

У ході попередніх досліджень науковці створили комп’ютерну модель процесів, що мають місце всередині звичайного акумулятора. Роль графітового аноду в моделі виконували чотири накладені один на одного графенові листи, які в сумі складалися зі 160 атомів, а електроліт в батареї був представлений 156 молекулами. Крім того, в моделі були присутні ще кілька іонів гексафторфосфату і літію.

Тривалість зарядки літій-іонних акумуляторів можна скоротити в кілька разів. Фото взято з сайту nikonusa.com
Тривалість зарядки літій-іонних акумуляторів можна скоротити в кілька разів. Фото взято з сайту nikonusa.com

Ця модель дозволила вченим встановити, що, якщо під час зарядки особливим чином впливати на електричне поле, можна значно зменшити тривалість цього процесу. Більш того, було з’ясовано, що тривалість зарядки акумуляторів можна скоротити в кілька разів. Однак, на даному етапі дослідження вченим важко сказати, як новий спосіб зарядки позначиться на параметрах батарей, таких як час зберігання заряду і кількість циклів перезарядки.

А зовсім недавно вчені створили особливу фарбу, яка дозволить перетворювати звичайну тканину в гнучкі тонкі батареї. Для цього тканину необхідно обробити спеціальним барвником на основі вуглецевих нанотрубок.

Джерело: last24.info


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.