На Нобелівську премію претендує рекордна кількість кандидатів Автор: Lesly · Опубліковано: 11.03.2010 12:27 · Розділ: Цікаві факти

Цього року заявлено рекордну кількість кандидатів на Нобелівську премію миру. В підсумку кількість номінованих досягла 237 чоловік, серед яких є і 38 організацій. За словами глави Нобелівського інституту в Осло Гіра Лундестада, це найбільша в історії кількість кандидатів на престижну премію.

Минулого року, коли лауреатом НОбелівської премії миру став чинний президент США Барак Обамі, членам комітету довелося обирати переможця з трохи меншого списку, - 205 осіб та організацій.

Лауреати Нобелівської премії на церемонії вручення нагороди. Фото взято з сайту nobelprize.org
Лауреати Нобелівської премії на церемонії вручення нагороди. Фото взято з сайту nobelprize.org

Цікаво, що доступ до архівів премії і, відповідно, до імен номінантів залишається секретним 50 років. А право пропонувати кандидатів на цю престижну мають її колишні лауреати, члени Нобелівських комітетів, академіки, професори, різні наукові, політичні та громадські організації.

Ім'я цьогорічного лауреата, як і зазвичай, буде названо на початку жовтня нинішнього року, а церемонія вручення нагороди відбудеться в Осло 10 грудня, у день смерті засновника премії Альфреда Нобеля.

Джерело: belta.by


Інші новини розділу