ДНК розкаже про вимерлих птахів Автор: Andriy · Опубліковано: 11.03.2010 10:20 · Розділ: Наука

Міжнародний колектив вчених виявив, що яєчна шкаралупа вимерлих птахів є чудовим джерелом добре збережених ДНК, повідомляє BBC News. Дослідникам вже вдалося виділити ДНК декількох зниклих древніх видів, включаючи гігантську слонову пташку роду Aepyorni, яка важила близько півтонни і була найбільшою пташкою з коли-небудь існуючих на Землі.

Методика також була успішно випробувана на шкаралупі яєць страусів ему, качок і вимерлого птахи моа. Завдяки новій технології вчені зможуть більше дізнатися про стародавніх птахів і з'ясують, чому вони вимерли.

Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Протягом кількох років фахівці намагалися виділити ДНК із скам'янілої яєчної шкаралупи, але безуспішно. Витівка вдалася тільки після того, як була використана технологія, що застосовується для виділення ДНК з кісток.

Найбільше палеонтологів цікавить слоновий птах. Ці пернаті виглядали як страуси-переростки: у висоту вони досягали 3 м. З одного яйця такої птиці можна було б приготувати 30 порцій омлету. Більшість представників виду вимерли близько тисячі років тому. Вчені пов'язують зникнення слонового птаха з появою людини на Мадагаскарі, де вони мешкали.

Як вже відомо, птахи з'явилися на Землі 100 млн років тому, а не 60 млн. років тому, як передбачалося раніше. Це відкриття було зроблено в результаті застосування вченими нового методу молекулярного аналізу, що враховує зміни ДНК, що відбуваються кожні 2 млн років. Ця методика і дозволила перемістити час виникнення перших птахів на 40 млн. років назад.

Дослідники також зуміли відновити забарвлення доісторичного пір'я, знайденого в Бразилії і Данії. Як з'ясувалося, рештки пір'я мають чітко виражений малюнок зі смуг, на зразок того, що ми спостерігаємо у сучасних птахів.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.