Новий дизайн сидінь для мотоцикла допомагає запобігати небезпечним аваріям Автор: Andriy · Опубліковано: 11.03.2010 09:02 · Розділ: Нові технології

Мабуть, найбільш консервативним елементом сучасного мотоцикла є сідло. За весь час існування мототехніки ніяких кардинальних змін в конструкції майданчика для контакту «п'ятої точки» райдера з мотоциклом не відбувалося. Нова концепція від британської компанії Brit Brothers вносить пожвавлення в конструкцію сідла, заодно допомагаючи вирішити проблему аварій внаслідок хайсайду.

Сідло Chicane Saddle. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Сідло Chicane Saddle. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Хайсайд - це найбільш екстремальний і травматичний різновид дорожнього сценарію, коли «все йде не так». У повороті заднє колесо - з різних причин - починає ковзати і втрачає чіпкий контакт з асфальтом, а потім відбувається різке відновлення зчеплення шини з дорогою - і райдер вилітає з сідла в результаті того, що задня підвіска працює як катапульта. Приклад відео:

У цивільних умовах хайсайд зазвичай відбувається, коли райдер відкриває газ в повороті занадто рано, а потім, злякавшись зносу колеса, швидко закриває газ (що категорично не можна робити - але рефлекси сильніші розуму, який не встигає оцінити ситуацію). Сідло Chicane Saddle від Brit Brothers має новаторський дизайн - замість жорсткої нерухомої основи використовується механізм з рухомими поверхнями. За словами представників компанії, така конструкція дозволяє зняти частину фізичного навантаження з райдера, що виникає під час активних перекладань мотоцикла з повороту в поворот. Крім того, для цього не доводиться підніматися над сідлом, що забезпечує додаткову стабільність в поворотах. Але головний плюс Chicane Saddle полягає в тому, що сидіння поглинає частину енергії бічного руху, даючи райдеру додаткові шанси уникнути хайсайду.

Сідло Chicane Saddle. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Сідло Chicane Saddle. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Концепція виглядають дуже цікаво, залишається лише перевірити її на ділі і оцінити, наскільки таке сідло піднімає ціну мотоцикла. Втім, всі новітні технології куються в горнилі гоночних змагань, і лише потім знаходять своє місце в серійній продукції.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.